کد خبر: ۶۲۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
این هم از اروپای مدافع برجام!؛ قابل توجه اصلاحاتچی ها و دولتی ها//
*رئیس جمهور فرانسه که در امارات به سر می‌برد در گفت‌وگو با اسکای نیوز عربی گفت که اعمال تحریم‌ علیه ایران می‌تواند گزینه‌ای برای پاسخ به برنامه موشکی ایران باشد/ *رئیس جمهور فرانسه مدعی شد با توجه به شرایط منطقه به نظر می رسد امضای توافقنامه هسته ای با ایران، کافی نبود / *باید درباره فعالیت های موشکی ایران، مذاکراتی آغاز شود، ضروری است/ *سعی خواهم کرد رضایت دولت آمریکا را در این زمینه جلب کنم. کنگره آمریکا در هفته های آینده مسئولیت بزرگی را بر دوش دارد. همچنین برای جلب رضایت عربستان نیز تلاش خواهم کرد!!
آرمان پرس l امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با روزنامه الاتحاد امارات، بر قاطعیت در برابر اقدامات ایران در منطقه و برنامه موشک های بالستیک این کشور تاکید کرد.

یا مذاکره دوباره یا دوباره تحریم؛ خلاص!

به گزارش ایسنا به نقل از ای بی سی؛ مکرون که برای بیست و چهار ساعت [جهت افتتاح موزه لوور اماراتی!] به امارات عربی متحده سفر کرده بود گفت: بسیار مهم است که در برابر فعالیت های منطقه ای و برنامه های بالستیکی ایران با قاطعیت برخورد کرد. این نخستین سفر مکرون به غرب آسیا به عنوان رئیس جمهور فرانسه بود.

وی در سخنان خود گفت: ما بیش از هر زمان دیگری به منطقه ای باثبات و بازیگران منطقه‌ای مسئول نیازمندیم که برای ثبات خاورمیانه کار می کنند. باز کردن جبهه ای دیگر، تنها تنش ها را افزایش می دهد و این منطقه را بی ثبات تر می کند.

همچنین شبکه تلویزیونی الحدث به نقل از رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد ممکن است به دلیل فعالیت های موشکی ایران، تحریم هایی علیه این کشور اعمال شود.

رئیس جمهور فرانسه مدعی شد با توجه به شرایط منطقه به نظر می رسد امضای توافقنامه هسته ای با ایران، کافی نبود.

امانوئل مکرون که در کنفرانسی مطبوعاتی در دبی سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: البته این سخن به معنی بازنگری در این توافقنامه یا لغو آن نیست. باید درباره فعالیت های موشکی ایران، مذاکراتی آغاز شود، ضروری است درباره فعالیت های موشکی ایران، تعاملی وجود داشته باشد، ضمن اینکه اگر شرایط ایجاب کند، امکان تحمیل تحریم هایی علیه این کشور وجود دارد.

مکرون گفت: فرانسه راهبردی را اتخاذ خواهد کرد که به تکمیل توافقنامه هسته ای، که ما خواستار حفظ آن هستیم، می انجامد، این راهبرد با آغاز مذاکرات درباره موشک های بالستیک ایران، راهبرد منطقه ای این کشور و تلاش برای همراه کردن هر چه بیشتر شرکا با مواضع ما، عملی خواهد شد، همچنین تلاش خواهم کرد رضایت هر آنکس را که به تجدید نظر در توافقنامه هسته ای تمایل دارد جلب کنم.

وی ادامه داد: من این کار را آغاز کردم، سعی خواهم کرد رضایت دولت آمریکا را در این زمینه جلب کنم. کنگره آمریکا در هفته های آینده مسئولیت بزرگی را بر دوش دارد. همچنین برای جلب رضایت عربستان نیز تلاش خواهم کرد. پس از همین کنفرانس خبری، در سفری دو ساعته به عربستان می روم تا نشستی با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور داشته باشم.

در همین حال، رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت که اعمال تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند گزینه‌ای برای پاسخ به برنامه موشکی این کشور باشد.

به گزارش میزان، رئیس جمهور فرانسه گفت که باید با ایران درمورد برنامه‌ موشکی‌اش وارد گفت‌وگو شد.

آمانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که هم‌اکنون در امارات به سر می‌برد در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت که اعمال تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند گزینه‌ای برای پاسخ به برنامه موشکی ایران باشد.

وی با بیان این که باید در مورد برنامه موشک‌های بالستیک ایران وارد گفت‌وگو شد، مدعی شد که موشکی که ارتش یمن اخیرا به سمت عربستان شلیک کرده است، موشک ایرانی بود[!!]

به گزارش آرمان پرس؛ این صحبت درحالی انجام گرفت که فرمانده کل سپاه پاسداران در واکنش به ادعای مسئولین آمریکایی درباره مشارکت ایران در اصابت موشک انصارالله یمن به فرودگاه عربستان تصریح کرد که " اساساً ایران امکان انتقال موشک به یمن را ندارد."

برچسب ها: فرانسه ، تحریم ، عربستان
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل