کد خبر: ۶۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
وزیر اطلاعات اسرائیل:
ییسرائل کاتز، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، گفته است که کناره‌گیری سعد حریری از نخست‌وزیری لبنان فرصتی برای ایجاد فشار دیپلماتیک بر ایران و حزب‌الله، با هدف تضعیف و خلع سلاح حزب‌الله در لبنان است.

آرمان پرس l ییسرائل کاتز، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، گفته است که کناره‌گیری سعد حریری از نخست‌وزیری لبنان فرصتی برای ایجاد فشار دیپلماتیک بر ایران و حزب‌الله، با هدف تضعیف و خلع سلاح حزب‌الله در لبنان است.

به گزارش «انتخاب»؛ وزیر اطلاعات اسرائیل در مصاحبه با اسوشیتدپرس و نیز شبکه هفت رژیم صهیونیستی گفت: این دولت برای تشدید فشار سازمان ملل متحد بر ایران و حزب‌الله در پی وضعیت جدید لبنان، برنامه‌ریزی می‌کند.

وی افزود: اسرائیل زمان را برای اجرای قطعنامه سال ۲۰۰۶ شورای امنیت در مورد خلع سلاح شبه نظامیان در لبنان مناسب می‌داند.

وزیر اطلاعات اسرائیل مدعی شد: کناره‌گیری سعد حریری چهره حقیقی حزب‌الله و ایران را برملا کرد زیرا چیزی را که ما می‌گفتیم، اکنون جهان به چشم خود می‌بیند؛ ما می‌گفتیم که سعد حریری برگ انجیر بود زیرا لبنان در واقع حزب‌الله است و حزب‌الله ایران است و ما این را خط قرمز می‌دانیم.

به ادعای کاتز، «ایران سرزمین‌های وسیعی در پیرامون اسرائیل را به تسلط گرفته است».

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، نیز یکشنبه گفته بود، کناره‌گیری سعد حریری «ناقوس بیدارباش برای جامعه بین‌المللی است تا ایران را زیر فشار بگذارد».

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل