کد خبر: ۶۲۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

آرمان پرس l  «نفتالی بنت» وزیر آموزش و پرورش رژیم اسرائیل در مصاحبه با شبکه خبری «سی. ان .ان»  گفت: «به نظر می رسد که "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان در حال تقویت قدرت خود است و به تصویر بزرگتری که " ایران" است می‌نگرد.»

بنت در این مصاحبه ضمن ستایش از اقدام‌های اخیر عربستان در تصفیه حساب‌های داخلی اظهار داشت: «خاورمیانه، منطقه ما با آمریکا به شدت تفاوت دارد. در منطقه ما دموکراسی وجود ندارد و نیاز است تا رهبران ما با زور از صحنه خارج شوند.»

وی در ادامه مدعی شد که بازوهای(عوامل) ایران در حال گسترش هلال شیعه در عراق، سوریه و لبنان هستند.

بنیت ادامه داد: «اگر فلسطینیان کشور خود را در کرانه غربی تاسیس کنند، ایران نیز در این کشور نفوذ خواهد کرد. هدف جمهوری اسلامی تسلط بر سایر کشورهاست.»

وزیر آموزش و پروش اسرائیل با شاره به تلاش‌های دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای برقراری مذاکرات صلح فلسطین  با اسرائیل گفت: «همه برای صلح تلاش جدی دارند. ما نیز خواهان صلح هستیم.»

بنت با اشاره به استفاده ایران از حزب‌الله و دیگر نیروهای شیعه به عنوان نیروهای نیابتی در نبرد علیه سنی‌های خاورمیانه اظهار داشت: «هیچکس به دنبال جنگ نیست. ایران خود خسته از جنگ است. اما آن‌ها از این که نیروهای دیگران را به جنگ بفرستند تا بمیرند احساس راحتی می‌کنند، آن‌ها نمی‌خواهند که نیروهایشان کشته شود.»

وی در پاسخ به سئوالی درباره توافق هسته‌ای ایران و حمایت از کنار کشیدن از توافق هسته‌ای با رد آن افزود: «هدف اصلاح توافق است.»

منبع: فارس
برچسب ها: شیعه ، رژیم اسرائیل
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل