کد خبر: ۶۲۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

آرمان پرس l  دولت اسپانیا بر این باور است که گروه‌های مستقر در روسیه و ونزوئلا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی درصدد حمایت از همه‌پرسی استقلال کاتالونیا برآمده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیران دفاع و امور خارجه اسپانیا اعلام کردند، اسنادی در اختیار دارند که نشان می‌دهد گروه‌های وابسته به دولت و بخش خصوصی در روسیه و گروه‌هایی در ونزوئلا با استفاده از توئیتر، ‌ فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی به دنبال جلب حمایت کاتالان‌ها برای پشتیبانی از استقلال کاتالونیا برآمده‌اند.

این در حالی است که پیش از این رهبران جدایی‌طلبان کاتالونیا اتهام مداخله روسیه و کمک مسکو به آنها برای برگزاری همه‌پرسی را رد کرده‌اند.

ماریا دولورس کسپدال، وزیر دفاع اسپانیا با اشاره به گروه‌های تحت حمایت روسیه و تاثیر آنها بر روند برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا، گفت: آنچه ما امروز می‌دانیم، این است که بخش زیادی از این ماجرا از روسیه می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: این‌ها گروه‌هایی هستند که به طور علنی و غیرعلنی به دنبال اعمال نفوذ و ایجاد بی‌ثباتی در اروپا بوده‌اند.

در همین حال آلفونسو داتیس، وزیر خارجه اسپانیا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا مادرید از اتهاماتی که مطرح می‌کند، اطمینان دارد، پاسخ داد: بله، ما مدرک داریم.

وی ادامه داد: اسپانیا حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرده که نیمی از آنها در روسیه و حدود ۳۰ درصد در ونزوئلا ایجاد شده‌اند و در این حساب‌های کاربری مطالبی در حمایت از جدایی کاتالان‌ها منتشر شده است.

برچسب ها: اسپانیا ، روسیه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل