کد خبر: ۶۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

آرمان پرس l  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور روحانی و از فعالان اصلاح‌طلب در صبح فردای زلزله کرمانشاه در یک جلسه سخنانی را پیرامون مسکن مهر بیان کرد که چیزی جز کذب نبود و حواشی فراوانی را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایت معاون اول رییس جمهور، او در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که دوشنبه‌ی یک هفته قبل برگزار شد، با ابراز تاسف از اینکه بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است! از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با دقت این موضوع که چرا خانه های نوساز تا این حد آسیب پذیر بوده اند را بررسی کند.

پس از او، رئیس‌جمهور روحانی هم اظهاراتی مشابه را به کار برد.

با این وجود اما ساعاتی بعد از این اظهارات، خبرگزاری اصلاح‌طلب ایلنا در خبری نوشت:

مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی کرمانشاه با بیان اینکه تعداد فوتی‌ها در واحدهای مسکن مهر سر پل ذهاب و کرمانشاه تاکنون 2 نفر بوده است، گفت: خوشبختانه در هیچ یک از واحدهای مسکن مهر در این منطقه ریزش نداشته و اسکلت‌ها سالم باقی مانده است.

*اقدام جهانگیری منشأ حواشی بسیاری شد و حتی جریان سیاسی خاص به تازگی حملاتی را علیه یک مقام مسئول در دفتر مقام معظم رهبری به دلیل انتقاد شدید از جهانگیری نیز آغاز کرده است.

این در حالی است که اقدامی شبیه به آنچه که معاون اول اصلاح‌طلب رئیس‌جمهور روحانی انجام داد اگر در سایر کشورهای جهان انجام می‌شد؛ از جانب نظامات سیاسی مورد شدیدترین برخوردها قرار می‌گرفت.

در ادامه به مثال‌هایی اشاره می‌کنیم که سیاستمدارانی از سایر ملل جهان، مثل جهانگیری رفتار کردند و مورد برخورد گرفتند:

1_ چندی قبل بود که روسلین باشلو، «وزیر ورزش سابق فرانسه» طی مصاحبه‌ای؛ رافائل نادال، تنیسور مشهور اسپانیایی را به دوپینگ متهم کرد.

پس از محرز شدن دروغ خانم باشلو، دادگاه فرانسه، این وزیر سابق را به پرداخت 14 هزار یورو غرامت به نادال محکوم کرد.دادگاه فرانسه همچنین این مقام فرانسوی را به دلیل کذب‌گویی و جنبه عمومی جرم، 500 یورو نیز جریمه کرد.

2_ «تونی بلر»، نخست وزیر اسبق انگلستان، چند سال قبل در یک مصاحبه بابت دروغ‌هایی که به مردم پیرامون استفاده کشور عراق از سلاح‌های شیمیایی گفته بود، عذرخواهی کرد.

بلر گفته بود: بخاطر اشتباهاتی که در جنگ عراق داشتم و بر اساس اطلاعات غلط تصمیم به حمله به این کشور گرفتیم معذرت خواهی می‌کنم.

3_ تومومی اینادا، وزیر دفاع کشور ژاپن مدتی پیش به دلیل پنهانکاری اسناد مربوط به حضور صلح‌بانان ژاپنی در کشور سودان و عدم راستگویی در این باره، مجبور به استعفا از سمت خود در کابینه شینزوآبه شد.

4_ سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق ایتالیا به دلیل ارائه شهادت دروغ در دادگاه و وادار کردن برخی افراد به شهادت به نفع خود، توسط دادستان دادگاه میلان ایتالیا مورد تعقیب قرار گرفت.

5_ بیل کلینتون، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا که به دلیل یک پرونده غیر اخلاقی مجبور به ارائه توضیحاتی به دادگاه شده بود؛ مدتی بعد به دلیل دروغ‌گویی و ادای شهادت دروغ، در مقابل دوربین‌های تلویزیونی مجبور به عذرخواهی رسمی شد.

گفتنیست، کذب بزرگ معاون اول رئیس‌جمهور درباره مسکن مهر و تخریب گسترده آن در جریان زلزله کرمانشاه در حالیست که به گواه کارشناسان و شهادت ارقام، سازه‌های مسکن مهر در غرب کشور به دلیل زلزله دچار ریزش نشده‌اند.

منبع: مشرق
برچسب ها: اسحاق جهانگیری
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل