کد خبر: ۶۲۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
پس از دو ماه وقفه مقامات پیونگ یانگ با پرتاب پیشرفته ترین موشک بالستیک خود، جهان را در حیرت و نگرانی بیشتری فرو بردند.
آرمان پرس l   دولت کره شمالی با شلیک پیشرفته ترین موشک بالستیک قاره پیمای خود اعلام کرد سراسر خاک آمریکا در تیررس موشک های بالستیک این کشور قرار دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان، کره شمالی با پرتاب موشک بالستیک دوربرد " هواسانگ 15" در بامداد چهارشنبه از قابلیت موشکی توسعه یافته خود پرده برداشت.

 این موشک پیشرفته ترین و دوربردترین موشک بالستیک کره شمالی است که تا کنون آزمایش شده است و نوع پیشرفته تر و توسعه یافته تر موشک هواسانگ 14 است که پیشتر آزمایش شده است.

بر اساس اعلام مقامات نظامی آمریکا و ژاپن این موشک توانسته به بلندترین مدت زمان پرواز (53 دقیقه) و بالاترین ارتفاع (4500 کیلومتری سطح زمین) برسد که نشان دهنده پیشرفت شگرف در توسعه برنامه موشکی پیونگ یانگ است.

موشک هواسانگ 15 پس از طی مسافتی حدود هزار کیلومتر در آب های دریای ژاپن فرود آمده است.

دولت پیونگ یانگ پیشتر نیز با انجام آزمایش های موشکی از تیررس بودن سواحل غربی ایالات متحده خبر داده بود. موشک جدید اما در حالی آزمایش شد که 2 ماه بود موشک جدیدی از سوی پیونگ یانگ آزمایش نمی شد و حتی این مساله سبب بروز برخی شایعات و گمانه زنی هایی درباره احتمال بیماری "کیم جونگ اون " رهبر کره شمالی در برخی رسانه های بین المللی شده بود.

بر اساس اعلام دولت پیونگ یانگ، موشک جدید می تواند ضمن هدف قرار دادن تمامی خاک آمریکا کلاهک های اتمی حمل کند.

آخرین آزمایش موشکی کره شمالی در سپتامبر گذشته انجام شد که موجی از واکنش ها و محکومیت و تحریم های جدید بین المللی را برای این کشور به همراه داشت.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در واکنش به انجام آزمایش موشکی جدید کره شمالی، این اقدام را تهدیدی برای تمامی جهان خواند. این در حالی است که دولت کره شمالی اخیرا اعلام کرده هیچ کشور جز آمریکا نباید از توسعه برنامه موشکی این کشور هراس داشته باشد.

کره جنوبی نیز در واکنش به آزمایش موشکی جدید کره شمالی، اقدام به پرتاب چند موشک ضد بالستیک کرده است.برچسب ها: کره شمالی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل