کد خبر: ۶۳۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
آرمان پرس l   سخنان چندی پیش مولوی عبد الحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان در خطبه نماز جمعه هفته گذشته حاشیه هایِ زیادی را به همراه داشت؛

دفتر مولوی عبد الحمید در کانال تلگرامی خود نسبت به این مسئله واکنش نشان داد :

*شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با اشاره به «تحریف» سخنان‌شان و «قطع‌وبرید» کلیپ این سخنان در مورد زلزله کرمانشاه، آن را اقدامی از سوی «عوامل تفرقه و اختلاف» دانستند که وحدت اقوام و مذاهب را تحمل نمی‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه این هفته اهل‌سنت زاهدان اظهار داشتند: خلاصه سخنان بنده در دو هفته گذشته در مورد زلزله کرمانشاه این بود که تمام هم‌میهنان عزیز را به توبه و استغفار توصیه کرده بودم، اما متاسفانه کلیپ سخنان بنده توسط افرادی که در زمینه تفرقه‌افکنی بین اقوام و مذاهب کارشناس هستند و از همین راه نان می‌خورند، قطع‌وبرید و در حد وسیعی به‌ویژه در بین برادران عزیز ما در کرمانشاه منتشر شد که این موضوع سبب نگرانی بنده و دیگر عزیزان گردید و به پریشانی زلزله‌زدگان کُرد ما که با مصیبت مواجه‌اند افزود.

*مدیریت دارالعلوم زاهدان ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب را «طرح و برنامه دشمنان» دانستند و اظهار داشتند: تفرقه‌افکنان برای ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب طرح و برنامه دارند. آنان خواستند با اجرای برنامه‌ای ویژه در این زمینه از شبکه «ولایت» نیز استفاده کنند، اما هوشیاری آیت‌الله مکارم شیرازی و سایر مسئولین امر مانع شد.

*مولانا عبدالحمید در ادامه تصریح کردند: ما این عوامل تفرقه‌افکن را می‌شناسیم و مسئولین نیز با این عوامل آشنایی دارند. این‌ها افرادی هستند که به‌صورت زنجیروار به تهمت و دروغ می‌پردازند و سخنان علما و شخصیت‌ها را قطع‌وبرید و تحریف می‌کنند. سخنان علما را از جاهای مختلف جمع‌آوری کرده و کلیپ تهیه می‌کنند، جایزه تعیین می‌کنند برای کسانی که از بین سخنان بنده که اگر شعری و لفظی را اشتباه بخوانم، اشتباه بگیرند و به آنها برسانند تا هیاهو ‌راه بیندازند.


به گزارش آرمان پرس؛ لینک فیلم کامل خطبه های نماز جمعه زاهدان در ادامه حضورتان تقدیم میگردد؛ قضاوت با خودتان. (کلیک کنید)
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل