کد خبر: ۶۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
اعتراف فلین، نشانه‌ای شوم برای کاخ سفید است، زیرا اسناد دادگاهی نشان می‌دهند که فلین اکنون در حال همکاری در پرونده تحقیقات بر روی همکاری‌های ستاد تبلیغاتی ترامپ با کرملین برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 است.

آرمان پرس l  مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا اتهام دروغ‌گویی به پلیس فدرال آمریکا در رابطه با تماس‌های خود با سفیر روسیه در واشنگتن را پذیرفت و اکنون آماده است تا در مورد ارتباط برخی از نزدیکان دونالد ترامپ و از جمله جرارد کوشنر داماد وی با روسیه در جریان انتخابات اعتراف کند.

به گزارش «تابناک»، مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پذیرفته که به ماموران پلیس فدرال آمریکا دروغ گفته است.

به دنبال شهادت فلین، اکنون سؤال‌هایی درباره نقش احتمالی داماد آقای ترامپ در این قضیه مطرح شده است.

فلین در مدارکی که به دادگاه داده، یک عضو بلندپایه تیم انتقالی ترامپ را متهم کرده که به او گفته بود با دولت‌های خارجی از جمله روسیه تماس برقرار کند.

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند، این عضو بلندپایه، کوشنر، همسر ایوانکا ترامپ است. مایکل فلین تنها سه هفته بعد از آغاز به کار در کاخ‌ سفید ناچار شد، از سمت خود استعفا دهد.

فلین در پی افشای این که پیش از آغاز ریاست‌جمهوری آقای ترامپ، در مورد آینده تحریم‌های آمریکا علیه روسیه با سفیر این کشور در واشنگتن گفت وگوهای بی‌مجوز داشته و در این باره به مایک پنس، معاون آقای ترامپ واقعیت را نگفته است، برکنار شد.

کاخ سفید گفته است، پذیرش دروغگویی و اتهام وارده از سوی آقای فلین، فرد دیگری را درگیر نمی‌کند و به خود او مربوط است.

فلین در بیانیه‌ای گفته، اشتباه بودن اقدامات خود را پذیرفته است. او گفته است، به خاطر منافع خانواده و کشورش با پلیس فدرال آمریکا همکاری می‌کند.

خطری بزرگی که در انتظار ترامپ است!

بسیاری از ناظران بر این باورند که اعترافات فلین می تواند سرنوشت هولناکی را برای ترامپ و دولت اش حادث کند.

در این زمینه، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد، ماجرای فلین جدی ترین موردی است که در 40 سال گذشته دولت آمریکا را تهدید می کند و در نهایت می تواند ریاست جمهوری شخص ترامپ را به مخاطره افکند.

واشنگتن‌پست نیز نوشته است: «اعتراف فلین، نشانه‌ای شوم برای کاخ سفید است، زیرا اسناد دادگاهی نشان می‌دهند که فلین اکنون در حال همکاری در پرونده تحقیقات روی همکاری‌های ستاد تبلیغاتی ترامپ با کرملین برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 است.»

ای‌بی‌سی‌نیوز گزارش داده که مایکل فلین قول داده با تیم «رابرت مولر»، دادستان ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا همکاری کند و او آماده است، شهادت بدهد که دونالد ترامپ به او دستور برقراری ارتباط با روس‌ها را داده است.

واشنگتن‌پست به نقل از کارشناسان مسائل امنیت ملی نوشته اعترافات فلین می‌تواند در چندین زمینه، موثر و سودمند باشد. او می‌تواند جزئیاتی درباره نحوه فعالیت روس‌ها فراهم کند. او همچنین می‌تواند درباره مراوداتش با جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ زبان به سخن بگشاید و درباره کانال‌های مخفی او با روس‌ها و یا معاملات فعلی‌اش با آنها نکاتی را بازگو کند.

اما نکته‌ای که بیش از همه برای ترامپ نگران‌کننده است، اینکه فلین بتواند شواهدی فراهم کند مبنی بر اینکه ترامپ با اخراج رئیس وقت اف‌بی‌آی، جیمز کومی، در روند تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا اخلال ایجاد کرده است.

بنابراین، در صورتی که گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز دقیق باشد، متهم شدن ترامپ به کارشکنی در پرونده تحقیقات است که می‌تواند برای ریاست‌جمهوری او گران تمام شود.

واشنگتن‌پست نوشته است: «در صورتی که فلین شواهد مستقیمی درباره تبانی ترامپ با روس‌ها ارائه دهد، شمارش معکوس برای پایان روزهای ترامپ در قدرت آغاز شده است.»

برچسب ها: ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل