کد خبر: ۶۳۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
پروژه مونوریل شهر قم به عنوان اولین خط منوریل کشور به طول ۴/۷ کیلومتر و با ۵ ایستگاه(در فاز اول) از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرد ...

آرمان پرس l  پروژه  مونوریل شهر قم به عنوان اولین خط منوریل کشور به طول ۴/۷ کیلومتر و با ۵ ایستگاه(در فاز اول) از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرد و احداث آن تاکنون هزینه ای بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال را صرف خودکرده است و برای نهایی شدن نیاز به بیش از همین میزان اعتبار دارد.

مونوریل قم که این روزها با عنوان هایی چون، استخوانی در گلوی شهر و معلق میان زمین و هوا از آن یاد می‌شود. پروژه‌ای است که نخستین بار با رسیدن پایه های بتنی آن به نزدیکی صحن جوادالائمه(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و تعرض به فضای بصری حرم، ادامه کار آن با وقفه مواجه شد و در نهایت با وجود کارگذاری تعداد زیادی پایه بتنی در ادامه مسیر بعد از حرم مطهر، تصمیم به راه اندازی آن تا قبل از حرم و در ایستگاه میدان مطهری شد.

اما این تصمیم نیز تاکنون عملی نشده است.مونوریل که یکی از ابزارهای توریستی محسوب می‌شود در شهر قم در رودخانه خالی از جریان آب تعبیه شده و با سرعت میانگین ۴۰ کیلومتر در ساعت و هزینه بالای پیش بینی شده برای بلیط آن و همچنین پیش بینی عدم استقبال مسافران برای آن و خیلی موارد دیگر جذابتی برای راه اندازی آن در بین مسئولین امر ایجاد نمی کند.

برچسب ها: مونوریل
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل