کد خبر: ۶۳۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
المسیره مدعی شد:
یگان موشکی یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور تأسیسات اتمی «براکه» در شهر ابوظبی امارات را هدف موشک کروز قرار داده اند.
به نقل از المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور تأسیسات اتمی «براکه» در شهر ابوظبی امارات را هدف موشک کروز قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به ابوظبی در حالی انجام شد که حدود یک ماه پیش سخنگوی انصار الله گفته بود: ابوظبی هدف اصلی و مستقیم موشک های ماست و عملیات در مرزها و عمق خاک عربستان افزایش خواهد یافت.

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات

پس از چند هفته این برای بار دوم است که ارتش و کمیته های مردمی در یمن قدرت موشکی خود را به رخ دشمن سعودی و همپیمانان آن در ائتلاف ضد یمن می کشانند. پیشتر نیز ارتش و کمیته های مردمی یمن فرودگاه نظامی ریاض را هدف حمله موشکی قرار داده بودند؛ حمله ای که خشم گسترده عربستان سعودی را به دنبال داشت و موجب شد تا آل سعود عنان سخن از کف داده و جمهوری اسلامی ایران را متهم به حمایت موشکی از نیروهای یمنی کند.

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات

با این حال، موشک هایی که امروز نیروهای یمنی علیه دشمن سعودی و متحدان آن استفاده می کنند، ساخت داخل بوده و از هیچ کشوری به این کشور ارسال نشده است. نیروهای یمنی از بدو حملات تجاوزکارانه رژیم سعودی به این کشور، تاکنون از تعداد زیادی از موشک های جدید و ساخته دست خود رونمایی کرده اند.

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات

نیروگاه اتمی ۳۰ میلیارد دلاری «براکه» در ابوظبی امارات، در ۵۳ کیلومتری غرب شهر الرویس، یکی از نیروگاه‌های کشور امارات و اولین نیروگاه اتمی این کشور با ظرفیت تولید ۵۶۰۰ مگاوات شامل ۴ رآکتور ۱۴۰۰ مگاواتی مدل APR-۱۴۰۰ طراحی شرکت برق کره (KEPCO) از نوع رآکتور آب فشرده پیشرفته است. قرار بود این نیروگاه امسال (۲۰۱۷) کار خود را آغاز کند.

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات

همچنین پیش از این نیز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور در شهریور گذشته، یک موشک بالستیک به طرف ابوظبی پایتخت امارات عربی متحده شلیک کرده بودند.

جنبش انصارالله از اصابت دقیق موشک کروز زمین به زمین شلیک شده به پایگاه هسته ای امارات در اطراف شهر ابوظبی خبر داد. این موشک ۱۶۰۰ کیلومتر برد داشته است.

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات

امارات تکذیب کرد

 در همین حال؛ خبرگزاری رسمی امارات در توییتر، این خبر را تکذیب کرده است.

 

حمله موشکی یمن به تاسیسات اتمی امارات
برچسب ها: یمن
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل