کد خبر: ۶۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲

آرمان پرس l  واکنش اصلاح طلبان به دو موضوع در هفته های اخیر، قابل توجه و مهم است. اولین موضوع مربوط به هفته های گذشته است.جبهه مقاومت به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی،کمر داعش را در سوریه و عراق شکست. اما این اتفاق بزرگ از سوی اصلاح طلبان سانسور شد و این جریان با کم اهمیت نشان دادن شکست داعش

با الگوی مقاومت،مدعی شدند که باید پرونده منطقه از سپاه قدس به وزارت خارجه تحویل داده شود!

نابودی داعش هیمنه آمریکا را در هم شکست.«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خود با عنوان «گزینه‌های دشوار» اذعان کرده بود که داعش ساخته دست آمریکا با هدف تقسیم خاورمیانه است.کلینتون در این کتاب نوشته:«قرار بود ما در روز پنجم ماه ژوئیه سال 2013 در نشستی با دوستان اروپایی خود دولت اسلامی را به رسمیت بشناسیم. من به 112 کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن، توضیح دهم».

نکته قابل تأمل اینکه داعش سر سوزنی دشمنی با رژیم صهیونیستی نداشت و تیزی چاقویش را به سمت ملت های مسلمان و محور مقاومت گرفته بود.به همین دلیل، تحقق وعده سردار سلیمانی در نابودی داعش، خشم صهیونیست ها را در پی داشت. در همین رابطه «گرشون هکوکین» یکی از ژنرال های سابق ارتش رژیم صهیونیستی در واکنشــی تهدید آمیز به موفقیت های نیروهای مقاومت در منطقه به رهبری ایران،با گزافه گویی، ترور ســردار سلیمانی را هدف اســرائیل و بازوهای امنیتی آن عنوان کرد.

در اسفندماه 95،منابع خبری اعلام کردند که کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی تصاویر ویدئویی مربوط به سخنان «موشه یعلون» را منتشر کرده که در آن، «یعلون» در مورد همکاری اسرائیل و گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه(بخوانید تروریست های تکفیری) حرف می‌زند.تحلیلگر امور نظامی کانال دوم تلویزیون اسرائیل درباره سخنان یعلون گفت:«این نخستین بار است که اسرائیل به هماهنگی و همکاری امنیتی با گروه‌های مخالف (دولت) سوریه در منطقه جولان و استقرار این گروه‌ها در طول مرز اذعان می‌کند».در مجموع مستندات زیادی از ارتباط داعش با رژیم صهیونیستی و آمریکا موجود است.

دومین موضوع مربوط به روزهای گذشته است. قرارنگرفتن «علیرضا کریمی» کشتی‌گیر قهرمان کشورمان در برابر حریفی از رژیم کودک کش صهیونیستی با اعتراض روزنامه های اصلاح طلب مواجه شد.اصلاح طلبان با تقلا برای تبرئه رژیم صهیونیستی، مدعی شدند که به دلیل اینکه این غده سرطانی را به رسمیت نمی‌شناسیم، بازنده هستیم. این در حالی است که رژیم صهیونیستی همیشه از بحران مشروعیت رنج می‌برده است و قرار گرفتن در مقابل حریف صهیونیست در یک بازی رسمی و حتی غیر رسمی به منزله مشروعیت دادن و اعتبار دادن به اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل بوده و این همان آرزویی است که رژیم صهیونیستی همواره در جهت نیل به آن است.

این دو اتفاق افکار عمومی را به یاد فتنه 88 و موضع گیری سران رژیم صهیونیستی انداخت. در جریان فتنه 88، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با صراحت اعلام کرد که «اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند»! و شیمون پرز، رئیس جمهور وقت رژیم کودک کش اسرائیل گفت:«اصلاح طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می جنگند»!.

اصلاح طلبان در سال 94 با ادعای «تحریم ها به تاریخ پیوست» مدعی شدند که «منتقدان برجام با اسرائیل همنوا شده اند».این ادعای مضحک در حالی بود که مقامات رژیم صهیونیستی بارها از برجام دفاع کردند. برای نمونه در تیرماه سال جاری، در دوسالگی برجام مقام ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی (کارمی گیلون رئیس‌اسبق شین‌بت) در فارن پالیسی نوشت:«برجام برای تل‌آویو یک موهبت بود و به همین دلیل، حتی سرسخت‌ترین منتقدین برجام از جمله ترامپ، نتانیاهو و تعدادی از همکاران من در مراکز نظامی و امنیتی اسرائیل نیز امروز علنا یا تلویحا به نتایج مثبت آن اذعان دارند یا اینکه دستکم برخلاف گذشته در برابر آن سکوت کرده‌اند».


آیا افسردگی از نابودی داعش و ناراحتی از به رسمیت نشناختن نماینده رژیم کودک کش صهیونیستی،مصداق همنوایی با اسرائیل نیست؟!
برچسب ها: داعش
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل