کد خبر: ۶۳۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
پاسخ کارشناس روس به ادعای عجیب تحلیلگر بی‌بی‌سی مبنی بر اینکه ایران مستعمره روسیه شده است/
*جبهه ای متشکل از ایالات متحده، انگلستان، فرانسه ، ترکیه، اسرائیل و جریان ناتو با اهرمِ "وهابیّت سعودی و پول شیوخ خلیج فارس" از سال 2011 علیه سوریه  شکل گرفت که هدف غایی آن سقوطِ دمشق ، بیروت ، بغداد و احتمالا در انتها تهران بود.

این امر با محاصره سوریه توسط همسایگان آن ترکیه، اردن ،  اسرائیل و حتی در اوایل لبنان! شکل گرفت و با ورود نیروهای تکفیری به این کشور بزرگترین بحران قرن 21 ام را رقم زده شد.

شمار تروریست‌های خارجی که از سال 2011 تا پایان سال 2016 میلادی با ارتش و نیروهای مردمی سوریه جنگیده‌‌اند، 360 هزار نفر بوده‌اند که به‌تناوب به سوریه آمده‌اند(منبع آمار: تسنیم)

در همین حال نیز روس ها در سال 2012 که تقریبا همه تحلیلگران بر این باور بودند که سقوط سوریه حتمی است قصد داشت برای از دست ندادن تنها پایگاه خود در خاورمیانه با اردوغان! ارتباط بگیرد تا در سوریه بعد از اسد جای پایی  داشته باشد.

از ابتدای این فتنه عظیم، تنها ایران به حمایت از دمشق برخاست و توانست سوریه و بعد از آن عراق را توسط "نیروی قدسِ سپاه پاسداران" از سقوط توسط ارتش تکفیری ها نجات دهد. ایران این مهم را تا سال 2015 یک تنه انجام داد تا اینکه با ابتکار سردار قاسم سلیمانی، پوتین نیز به جبهه ایران پیوست.

حال ایران مستعمره است یا ابر قدرتی که با استراتژی قوی، روسیه را با خود همراه کرد؟
برچسب ها: روسیه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل