کد خبر: ۶۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
وزارت خارجه دولت آلمان اعلام کرد که تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌تواند زمینه‌ای برای بروز ناآرامی در این منطقه شود.

آرمان پرس l  وزارت خارجه آلمان درباره تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل هشدار داد.

بنابر گزارش نشریه آلمانی فوکوس، بنابر اعلام  آلمان، چنین اقدامی می‌تواند زمینه‌ساز ناآرامی در قدس، کرانه باختری و نوار غزه باشد. آلمان پیشنهاد می‌کند که رسانه‌های محلی در این مورد اطلاعات به دست بیاورند اما از انتشار آن در مناطقی که تحت تاثیر این اقدام قرار می‌گیرند، خودداری کنند.

روز گذشته «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان هم اعلام کرده بود که انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو می‌تواند باعث ناآرامی در منطقه شود.

در حالی که هشدارهای بین‌المللی و اسلامی درباره انتقال احتمالی سفارت آمریکا در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس ادامه دارد، یک مقام آمریکایی از قصد ترامپ برای اعلام این موضوع در سخنرانی روز چهارشنبه وی خبر داده است.

یک مقام ارشد دولت ترامپ به همراه دو همکار خود روز سه شنبه در کاخ سفید برای خبرنگاران در این باره جلسه توجیهی گذاشتند و صحبت کردند اما خواستار عدم انتشار نام و هویتشان شدند.

منبع: فارس
برچسب ها: قدس ، ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل