کد خبر: ۶۳۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
*کیهان
آرمان پرس l  قیمت دلار روز سه‌شنبه به 4210 تومان رسید که بالاترین قیمت در سال جاری است. همزمان وزیر اقتصاد می‌گوید دلار ارزان خواهد شد.

نرخ دلار در پسابرجام حدود 600 تومان گران شده و این در حالی است که بر اثر شدت تبلیغات هیجانی دولت و اصلاح طلبان درباره مذاکرات و توافق، چنین القا می‌شد که قیمت دلار پس از توافق، به 1000 یا 500 تومان کاهش خواهد یافت.

گفتنی است حجم نقدینگی در 4 ساله دولت یازدهم از 430 هزار میلیارد تومان به 1389 هزار میلیارد (بیش از 3 برابر) افزایش یافته است. این نقدینگی در اثر سوءتدبیرهای دولتی سرگردان است و بخشی از آن به سمت دلالی‌های کاذب در عرصه ارز و زمین سوق پیدا کرده است.

مدیریت این نقدینگی می‌توانست ضمن اینکه به اقتصاد رونق دهد، بر ارزش پول ملی بیفزاید اما رکودی که دولت به خاطر تأکید افراطی بر مهار تورم بر اقتصاد حاکم کرد، موجب ضعف بنیه اقتصاد ملی شد و بیم آن می‌رود که به تورم انتظار نیز منجر شود.

قضاوت مردم درباره گزارش اشتغال‌زایی دولت آیا رئیس‌جمهور به وعده خود عمل کرده است؟ آقای روحانی در گزارش عملکرد صدروزه گفت آمار اشتغال قبل از ما صفر بود ولی ما سالی 658 هزار شغل ایجاد کردیم.
برچسب ها: اصلاح طلب
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل