کد خبر: ۶۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
باقی مانده عناصر گروههای تروریستی داعش و القاعده در آخرین تلاشهای خود برای حفظ بقا در عراق، با هم متحد شده و گروه تروریستی جدیدی را تشکیل دادند.

آرمان پرس l  «عید عماش» سخنگوی شورای استانداری الانبار عراق اعلام کرد که پاکسازی صحرایی مناطق غربی از وجود داعش، برای پایان دادن به تروریسم کافی نیست.

عماش تأکید کرد که بقایای داعش و همتای تروریستی خود یعنی القاعده گروه تروریستی جدیدی را با هم تشکیل داده اند.

وی می‌گوید که این عناصر در منطقه کوهستانی «حمرین» واقع در استان دیالی گرد هم آمدند و گروه موسوم به «احرار السنه» را تشکیل دادند.

گروه اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که تروریستی به نام «المنصوری» سرکردگی این گروه تازه تأسیس را بر عهده گرفته است.

عماش خاطر نشان کرد که این گروه شامل 450 عنصر مسلح است و تا کنون هیچ کس از گرایشهای آنها اطلاعی در دست ندارد.

وی درباره عملیات نظامی نیروهای امنیتی عراق در مناطق بیابانی الانبار گفت: این استان امن است و تحرکات تروریستی در آن وجود ندارد؛ زیرا نیروهای امنیتی همچنان حضور دارند.

سخنگوی شورای استاندار الانبار با بیان اینکه اگر نیروهای امنیتی از این مناطق خارج شوند، دوباره تروریسم در آن ظاهر خواهد شد، خواستار تشکیل یک گروه نظامی شد که مأموریتش حفاظت از مناطق بیابانی باشد.

منابع امنیتی حاضر در استان الانبار هفته گذشته اعلام کردند که بیش از هزار داعشی در مناطق بیابانی این استان حضور دارند و نیروهای امنیتی در حال تعقیب آنان هستند.

این منابع تصریح کردند که تروریستهای داعش در مناطق صحرای غربی الانبار محاصره هستند و در جریان آزادسازی این مناطق در حال فرار هستند، ولی به خاطر حملات جنگنده های عراقی نمی‌توانند وارد خاک سوریه شوند.

منبع: فارس
برچسب ها: ایران
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل