کد خبر: ۶۳۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «گردشگری زوری» نوشت:

«حسن روحانی پیشتر با این ادعا که نمی‌خواهد در رفتارهایش اعمال پوپولیستی احمدی نژادوار را تکرار کند، در این پنج سال هیچگاه رئیس جمهوری نبود که در جمع مردم با آن‌ها چشم در چشم حرف بزند و مشکلاتشان را بشنود. او حتی در نمایش و اطلاع رسانی راجع به کارهای مثبت دولت نیز عاجز بود. وی اکنون نشان داده که برخلاف این ناتوانی‌ها، توانایی خاصی در این دارد تا گهگداری با بکارگیری سیاست‌های نادرست و غیرکارشناسانه، خود به مخالفینش سوژه‌ای برای حمله و هجمه داده و با گل به خودی‌هایی مثل همین افزایش تعرفه سه برابری، عمده طرفداران خود که از قشر متوسط جامعه هستند را نیز برنجاند و آنها از وی رویگردان شوند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:

«دولت دوازدهم اکنون باید به این سؤال پاسخ دهد که آیا وضعیت مملکت آن هم با تصویب برجامی که دائم به آن می‌نازد، وخیم‌تر از دوران جنگ شده که می‌خواهد کسری بودجه‌های خود را اینگونه از دست مردم بستاند؟ و آیا این افزایش سه برابری تعرفه به معنای جلوگیری از حق آزادانه سفر برای مردم ایران نیست؟ یعنی دولت برای جذب توریست‌های خارجی به داخل و افزایش گردشگری در کشور هیچ راه دیگری به جز این به ذهنش نرسیده است؟ وضعیت به نحوی شده که بسیاری در طنزی تلخ این افزایش تعرفه را با عنوان جریمه خروج از کشور برای مردم تعبیر کرده‌اند!».

این روزنامه زنجیره‌ای به ادعاهای برخی از مقامات دولتی درخصوص گشایش در پسابرجام کنایه زده است. این در حالی است که روزنامه‌های اصلاح طلب در طول مذاکرات با جنجال رسانه‌ای به بیان وعده و وعیدهای رنگارنگ پرداختند.

این جریان در کنار این وعده و وعیدها، برای تحت فشار قرار دادن نهادهای تصمیم گیر و همچنین ایجاد نگرانی در افکار عمومی، هشدارهایی نیز می‌داد. برای مثال ادعا می‌شد که هر روز تأخیر در رسیدن به توافق و اجرای آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ضرر به کشور وارد می‌کند.

گفتنی است در حالی که در لایحه بودجه سال آینده سختگیری‌هایی بر مردم در حوزه‌هایی مانند حذف یارانه‌ها، افزایش قیمت برخی حامل‌های انرژی و افزایش عوارض خروج از کشور شده است؛ بودجه جاری دولت و برخی نهادهای نورچشمی دولت افزایش یافته است

برچسب ها: برجام
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل