کد خبر: ۶۳۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
آرمان پرس l  افزايش سه برابري عوارض خروج از كشور و شناور بودن هزينه آن از سفر اول تا سوم در لايحه بودجه 97 اعتراض حاميان دولت را هم برانگيخته است.

روزنامه آفتاب يزد در مطلبي با عنوان «گردشگري زوري» آورده كه «حسن روحاني پيشتر با اين ادعا كه نمي‌خواهد در رفتارهايش اعمال پوپوليستي احمدي‌نژادوار را تكرار كند، در اين پنج سال هيچ‌گاه رئيس‌جمهوري نبود كه در جمع مردم با آنها چشم در چشم حرف بزند و مشكلاتشان را بشنود. او حتي در نمايش و اطلاع‌رساني راجع به كارهاي مثبت دولت نيز عاجز بود.

وي اكنون نشان داد كه برخلاف اين ناتواني‌ها، توانايي خاصي در اين دارد تا گهگاهي با به‌كارگيري سياست‌هاي نادرست و غيركارشناسانه، خود به مخالفينش سوژه‌اي براي حمله و هجمه داده و با گل به خودي‌هايي مثل همين افزايش تعرفه سه برابري، عمده طرفداران خود كه از قشر متوسط جامعه هستند را نيز برنجاند و آنها از وي رويگردان شوند.» افزايش سه برابري عوارض خروج از كشور و تحميل بودجه‌هاي ديگر بر مردم در لايحه بودجه 97 همچون افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و حذف يارانه‌ها در حالي است كه در اين لايحه شاهد افزايش بودجه جاري دولت هستيم.

  اين روزنامه اصلاح طلب در ادامه با اذعان به كسري بودجه دولت، آن هم در اوج فخرفروشي‌ها به برجام، اعتراض كرده كه چرا دولت مي‌خواهد اين كسري را اينگونه از مردم بستاند: «دولت دوازدهم اكنون بايد به اين سؤال پاسخ دهد كه آيا وضعيت مملكت آن هم با تصويب برجامي كه دائم به آن مي‌نازد، وخيم‌تر از دوران جنگ شده كه مي‌خواهد كسري بودجه‌هاي خود را اينگونه از دست مردم بستاند؟ و آيا اين افزايش سه برابري تعرفه به معناي جلوگيري از حق آزادانه سفر براي مردم ايران نيست؟»

روزنامه آفتاب يزد به تعريف و تمجيدها از برجام طعنه‌زده است، اما همين رسانه‌هاي اصلاح طلب بيشترين نقش را در تحسين و تمجيد با اغراق از برجام ايفا كردند و عدم حصول توافق را موجب ضرر به كشور مي‌دانستند. 

منبع: روزنامه جوان
برچسب ها: آفتاب يزد
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل