کد خبر: ۶۳۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
مگر بنزین وارد نکردید تا هوا پاک شود؟
*در سال ۹۲ «معصومه ابتکار» رئیس وقت سازمان محیط زیست- بدون داشتن هیچ‌گونه صلاحیت علمی و تجربی در حوزه نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی- همصدا با دشمنانی که خودکفایی ایران را در هیچ زمینه‌ای برنمی‌تابند بدون سند بر طبل آلوده بودن و سرطان‌زا بودن بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها کوبیدند.

آرمان پرس l  روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان «نفس های آخر ما» نوشت:

« آلودگی هوا به اوج خود رسیده است. ساکنان تهران و چند کلانشهر دیگر روز گذشته یکی از آلوده‌ترین روزهای سال را تجربه کردند. آلودگی در چند شهر به تعطیلی مدارس انجامید و نیروهای امدادی را به حالت آماده‌باش در آورد. پیش‌بینی می‌شود موج جدید آلودگی تا اواخر هفته‌جاری ادامه داشته باشد. داستان نفس کشیدن در هوای آلوده در فصل سرد امسال هم تکرار شده و باز هم چاره‌ای برای غول آلودگی که نفیر می‌کشد و شهروندان را به کام مرگ می‌کشاند، اندیشیده نشده است. مسئولان فقط به تعطیلی مدارس و محدودیت‌های مقطعی ترافیکی دل‌ خوش کرده‌اند».


گفتنی است در سال ۹۲ «معصومه ابتکار» رئیس وقت سازمان محیط زیست- بدون داشتن هیچ‌گونه صلاحیت علمی و تجربی در حوزه نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی- همصدا با دشمنانی که خودکفایی ایران را در هیچ زمینه‌ای برنمی‌تابند بدون سند بر طبل آلوده بودن و سرطان‌زا بودن بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها کوبیدند. روزنامه های اصلاح طلب نیز با جنجال رسانه ای به این مسئله پرداختند. نکته قابل تأمل اینجاست که هیچ مرجع آزمایشگاهی و علمی و پژوهشی این ادعا را تایید نکرد.

مهرماه سال ۹۳- یکسال بعد از جنجال رسانه ای اصلاح طلبان- در حاشیه جلسه هئیت دولت، یکی از خبرنگاران درباره کیفیت بنزین داخلی از نوبخت-سخنگوی دولت- سوال کرد که نوبخت در پاسخ گفت: «دولت سرطان زا بودن بنزین داخلی رارد می‌کند».

گفتنی است در سال ۹۲، مدیران نفتی کشور بر اساس یک شایعه بی پایه و اساس بیش از ۴.۱ میلیارد لیتر بنزین تولیدی پتروشیمی‌های ایرانی را از بازار مصرف داخلی جمع نمودند.

در حالی که در سال های اخیر می توانستیم به خودکفایی بنزین برسیم امروز شاهد واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین به کشور هستیم که در شرایط کنونی منجر به خروج ارز از کشور می شود.

منبع: مشرق
برچسب ها: بنزین ، ابتکار
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل