کد خبر: ۶۳۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
از این حرف ها زیاد است، حالا چند نفری برای خودشان کاری را راه انداختند، به نظر نمی رسد خیلی مسئله جدی باشد.

آرمان پرس l  معصومه ابتکار، فعال اصلاح‌طلب و معاون رئیس‌جمهور روحانی در مصاحبه با خبرآنلاین پیرامون ماجرای «عبور از روحانی» و ابراز پشیمانی عده‌ای از رأی دادن به رئیس‌جمهور روحانی گفته است: از این حرف ها زیاد است، حالا چند نفری برای خودشان کاری را راه انداختند، به نظر نمی رسد خیلی مسئله جدی باشد.

او سپس در پاسخ به این سئوال که آیا ریشه کمپین پشیمانی در جریان اصلاحات است؟ اظهار کرد: فکر نمی‌کنم، این طور باشد. جریان اصلاحات بارها اعلام کرده که در کنار آقای روحانی است و از او حمایت می کند. البته ممکن است جریان اصلاحات، مجلس و فعالان سیاسی نقدهایی هم داشته باشند ولی قطعا نقدهایشان سازنده و با هدف کمک به دولت دوازدهم و شخص آقای رئیس جمهور است.

*اظهارات ابتکار در حالی است که مسئله «طلاق سیاسی اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور روحانی» جدیست و مدتها قبل از جدایی برخی سلبریتی‌ها از گفتمان اعتدال آغاز شده بود.

خانم ابتکار در حالی می‌گوید ریشه ماجرای پشیمانی در جریان اصلاحات نیست که این ستادی‌های اصلاح‌طلب بوده‌اند که بلافاصله پس از انتخابات ریاست‌جمهوری از این گفتند که هیچ ائتلاف و توافقی بین ما و روحانی نبوده است، مسئولیت عملکرد دولت با روحانی است نه ما، روحانی تغییر کرده و نسبت خویشی قوی‌ای بین او و ما نیست.

برخی محافل تحلیلی معتقدند اصلاح‌طلبان قصد ندارند در انتخابات 1400، مسئولیت عملکرد ضعیف دولت و شکست برجام را بر دوش بکشند و از همین روست که پروژه «عبور از روحانی» را مثل «عبور از خاتمی» کلید زده‌اند.

منبع: مشرق
برچسب ها: ابتکار
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل