کد خبر: ۶۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
نوبخت:
*کشور‌های مختلف براساس نوع نگاه شان پلیس ضد شورش دارند و به عنوان مثال از ابزار‌هایی مثل اسب‌های قوی هیکل برای مهار اغتشاش گران استفاده می‌کنند و جمهوری اسلامی نیز با اقتضائات خود پیش می‌رود/ *طبیعی است که رئیس جمهور کشورمان از این اتفاق غمگین و رئیس جمهور و نخست وزیر کشور دیگر خوشحال باشند
آرمان پرس l نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: اعتراض در منظر دولت یک حق شناخته شده است و این حق را برای آحاد ملت چه آن‌ها که به دولت رای دادند و چه آن‌ها که رای ندادند این حق اعتراض رادارند که ونمونه آن تجمع اعتراضی بازنشستگان و سپرده گزاران است.

به گزارش دانشجو؛ وی خاطرنشان کرد: مرز اغتشاش امنیت ملی کشور است، اما از سوی دیگر مقابله با اغتشاش گران هم چارچوب قانونی دارد و همه کشور‌ها بر اساس نوع نگاه خود با اغتشاش گران برخورد می‌کنند آنچه منافع و اموال عموی را آسیب برساند جرم است.

نوبخت با اشاره به اینکه در این حادثه چه پلیس و چه مردم هر کدام آسیب ببینند یک وجه مشترک دارند و آن ایرانی بودن است،عنوان کرد: امروز طبیعی است که رئیس جمهور کشورمان  از این اتفاق غمگین و رئیس جمهور و نخست وزیر کشور دیگر خوشحال باشند چون از هر طرف که در این قائله آسیب ببینند ایرانی است وفرزندان ملت است.
 
سخنگوی دولت در ادامه افزود: دولت در فضای دموکراتیک انتخاب شد و همه به سلامت انتخابات واقف هستند. این دولت منتخب مردم است و در برابر اتفاقات اخیر متاثر و دردمند است.
 
 نوبخت با بیان اینکه به دنبال مقصر و ریشه یابی اعتراضات نیستیم،افزود: امروز در خانواده ایران مشکل پیش امده و باید اختلاف خانوادگی را که موجب پایکوبی دشمن شده حل کنیم و ورود به اینکه این اختلافات از کجا و کدام شهر شروع شد موجب افزایش اختلافات و سهم مهلک برای خانواده ایران است.
 
وی با اشاره به اینکه اعداد و ارقام در مورد حامل های انرژی گمانه زنی بود،خاطرنشان کرد: اینکه عنوان شد دولت می خواهد از اصلاح حامل های انرژی برای ایجاد اشتغال استفاده کند، حرف غلطی است.
 
نوبخت، در ادامه در خصوص ناآرامی‌های اخیر در کشور گفت: باید به تمایز اعتراض و اغتشاش دقت کرد. بحث منشور حقوق شهروندی در این خصوص تعاریفی دارد که در چارچوب قانون اساسی بیان شده است. اعتراض در منظر دولت یک حق شناخته شده است که شهروندان می‌توانند با توجه به حقی که برای رساندن صدای خود به مسئولان دارند در چارچوب ضوابط قانونی آن را اجرا و صدای خود را به مسئولان برسانند.

وی افزود: از این منظر دولت نیز باید به عنوان پاینبد به حقوق شهروندی در قبال کسانی که به این دولت رای دادند و کسانی که رای ندادند این حق را به رسمیت بشناسند.

نوبخت مصداق بارز این حق مردم را تجمعات و اعتراضاتی که در گذشته رخ می‌داد دانست و گفت: در زمان گذشته این مسئله اتفاقی رایج بود مثل تجمعات بازنشستگان و سپرده گذاران که شاهد آن بودیم.

سخنگوی دولت افزود: دولت موظف است هم این صدا را به رسمیت بشناسد و هم روی آن بررسی کند تا اگر مشکلی وجود دارد به اطلاع بخش مربوطه برساند و کاستی‌ها را رفع کند.

وی در ادامه به تعریف اغتشاش پرداخت و گفت: مرز اغتشاش امنیت ملی کشور را نشانه می‌گیرد و در آن زمینه نیز مقابله کنندگان با اغتشاش گران باید در چارچوب قانون عمل کنند.

نوبخت با اشاره به نوع برخورد سایر کشور‌ها با اغتشاش گران گفت: کشور‌های مختلف براساس نوع نگاه شان پلیس ضد شورش دارند و به عنوان مثال از ابزار‌هایی مثل اسب‌های قوی هیکل برای مهار اغتشاش گران استفاده می‌کنند و جمهوری اسلامی نیز با اقتضائات خود پیش می‌رود.

وجه مشترک ناآرامی‌ها زیان رسیدن به یک ایرانی است

سخنگوی دولت با بیان اینکه آنچه منافع و اموال شخصی و عمومی را آسیب بزند جرم محسوب می‌شود و افرادی که متهم به این کار باشند در پیشگاه ملت، قانون و شاخص‌های شهروندی محکوم هستند، گفت: به ویژه اینکه این آسیب‌ها به جان شهروندان ما برسد.

وی ادامه داد: دولت در این رابطه در یک فضای دموکراتیک به صحنه آمد و این در حالی است که کمتر از یک سال از انتخاب این دولت با رای مردم نمی‌گذرد و شاهد آن هستیم که ایرانیان در خارج و داخل برای شرکت در انتخابات صف کشیدند و نتیجه آن موفقیت دولت روحانی بود.

نوبخت ادامه داد: این دولت که به خواست ملت انتخاب شد خود را خدمت گذار همه ملت می‌داند چه آن‌ها که مستقیما به انتخاب آن رای دادند و چه رقبا بنابراین با این آسیب‌ها دولت دردمند خواهد شد و در این حوادث چه پلیس نیروی انتظامی به شهادت برسد و چه افراد دیگری آسیب ببینند یک وجه مشترک دارد و آن آسیب دیدن یک ایرانی است و نظام جمهوری اسلامی نسبت به این آسیب‌ها که به جان و مال شهروندان وارد می‌شود دردمند است.


دولت به دنبال حل اختلافات خانوادگی است که موجب پایکوبی دشمنان شده است

سخنگوی دولت در واکنش به اصرار یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آغاز اعتراضات از یک شهر خاص را تایید می‌کنید؟ گفت: الان جای ریشه یابی این تجمعات نیست در شرایط فعلی در خانواده ایران مشکلی پیش آمده و ما به دنبال مسبب این اشکال نیستیم بلکه به دنبال آن هستیم که اختلاف خانوادگی را که موجب پایکوبی دشمنان ملت شده حل کنیم.

وی ادامه داد: گاهی در یک خانه نیز فرزندان جوان نسبت به والدین خود پرخاش می‌کنند و این پدر و مادر هستند که رعایت آن‌ها را می‌کنند، اما این صبر هم حد و اندازه‌ای دارد.

شکسته شدن شیشه مغازه‌ها باعث مختل شدن کسب و کار واقعی نیست؟

سخنگوی دولت در خصوص زمان نهایی رفع فیلتر نرم افزار تلگرام با توجه به کسب و کار‌های اینترنتی که با این شرایط مختل شده اند نیز گفت: اینکه فضای مجازی و برخی کانال‌ها با خط دادن باعث بروز ناامنی در جامعه و شکسته شدن شیشه مغازه‌ها می‌شوند باعث مختل شدن کسب و کار واقعی نیست؟ براین اساس ابتدا باید این مسائل حل و فصل شود و سپس به فضای مجازی و رفع فیلتر آن پرداخت.
منبع: دانشجو
برچسب ها: نوبخت ، امنیت ملی
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
0
0
رئيس جمهور غمگين است؟؟!!
شما و رئيس جمهور در اغتشاشات 88 خيلي خوشحال بوديد و حمايت ميكرديد
حالا چي شده كه غمگينيد؟ اين اغتشاشات كه ادامه همان است. بي كفايتي شما سر زبانها افتاده؟
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل