کد خبر: ۶۴۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
سوال دیگری که در افکار عمومی ایجاد می شود این است که در دوره‌ای که بانوان جامعه دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی عدیده‌ای داشته و معضلات بسیار مهم‌تری برای حل و فصل دارند،آیا حضور بانوان در فضای نامناسب ورزشگاه دغدغه چند درصد از بانوان جامعه است؟!
آرمان پرس l «طیبه سیاوشی» نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه قانون گفت:

«ما به عنوان نمایندگان مجلس نباید فقط دغدغه‌های زنان سرپرست خانوار را ببینیم. باید دغدغه‌های دختران جوان را نیز لحاظ کنیم... منتقدان حضور زنان در ورزشگاه‌ها اطمینان داشته باشند که با ورود بانوان به اماکن ورزشی، فسادی رخ نمی‌دهد.

باید بپذیریم که زنان نیمی از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند. در شرایطی که ‌بیشتر جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند، باید سرگرمی‌های لازم برای پرکردن اوقات فراغت مردم فراهم شود. برخی به صورت مداوم به من انتقاد می‌کنند که اولویت زنان ایرانی حضور در ورزشگاه‌ها نیست. چرا آن افراد تصور می‌کنند که پرشدن اوقات فراغت، اولویت مردم نیست؟ چرا فکر می‌کنند اگر ۱۰۰ هزار تومان به حقوق مردم اضافه شود، تمام مشکلات حل می‌شود؟ مردم تنها دغدغه‌شان پول نیست».

در ماههای اخیر اصلاح طلبان بارها و بارها مسئله حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای مسابقات مردان را مطرح کرده اند. حال سوال این است که جریانی که برای حضور زنان در ورزشگاه در جایگاه تماشاچی خود را به آب و آتش می زند و نگران نشاط و سلامت روح و روان و جسم زن ایرانی هستند با خود اندیشیده‌ است که اولویت با کدام است؟ ورزش یا به تماشای ورزش نشستن؟! چقدر کار درست و درمان و اصولی برای رواج ورزش‌های همگانی، سالم و کم هزینه زنان انجام داده اند؟ آیا زنان مسلمان جامعه ما بیش از آنکه مشتاق حضور در ورزشگاه باشند به دنبال مکانی مناسب و استاندارد برای ورزش کردن نیستند؟

سوال دیگری که در افکار عمومی ایجاد می شود این است که در دوره‌ای که بانوان جامعه دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی عدیده‌ای داشته و معضلات بسیار مهم‌تری برای حل و فصل دارند،آیا حضور بانوان در فضای نامناسب ورزشگاه دغدغه چند درصد از بانوان جامعه است؟!

گفتنی است روزنامه های اصلاح طلب در حالی به حامی پروپاقرص ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بدل شده که در زمان دولت نهم رویه‌ای دیگر را پیش گرفته بود و علیه ورود زنان به ورزشگاه مطالبی را منتشر می‌کردند. برای نمونه روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان « یک دست دستور چند اشکال»‌ نسبت به حضور زنان در ورزشگاه واکنش منفی نشان داده و نوشته بود:«این دستور رئیس‌جمهور در اولویت کارهای کشوری نیست و اصولگرایان که این انتقادات را به کار دولت اصلاحات وارد می‌کردند خود نیز بایستی به این موضوع واقف باشند که اولویت‌های کشور چیز دیگری است»

منبع: مشرق
برچسب ها: روزنامه قانون
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل