کد خبر: ۶۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
امیر کویت امروز با اشاره به اینکه اوضاع منطقه رو به وخامت و نابسامانی است، بر همکاری همه در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

آرمان پرس l  «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت که امروز دوشنبه در افتتاحیه یازدهمین کنفرانس روسای پارلمان‌های عربی در کویت سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اوضاع نابسامان منطقه گفت که پارلمان‌ها مسئولیت خطیری بر عهده دارند.

وبگاه «الخلیج الجدید» گزارش داد که امیر کویت با اشاره به اینکه اوضاع منطقه رو به وخامت و نابسامانی است، خواستار همکاری همه‌جانبه همه کشورها شد.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، امیر کویت همچنین گفت که چنین دیدارهایی به منزله دفاع از روند اقدام مشترک کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) است و اقدام جمعی نیز تنها راه مقابله با موانع پیشروی شورای همکاری خلیج فارس است.

امیر کویت همچنین تصریح کرد که ما به بحران به وجود آمده در شورای همکاری خلیج‌فارس به عنوان یک بحران گذرا نگاه می‌کنیم.

این سخنان امیر کویت در حالی است که از بیش از هفت ماه پیش بحران در روابط بین قطر به عنوان یک عضو شورای همکاری خلیج‌فارس با سه کشور دیگر عضو این شورا (امارات، عربستان و بحرین) به وجود آمده است و همین اختلافات بین آنها باعث شد که در اجلاس اخیر سران شورای همکاری که در کویت برگزار شد تنها امیر کویت و  امیر قطر شرکت نمایند و بقیه کشورها در سطح پایینتری در این اجلاس حضور یافتند که همین امر سرنوشت جلسات آتی این شورا را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

منبع: فارس
برچسب ها: کویت
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل