کد خبر: ۶۴۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
جشنواره مجسمه‌های یخی و برفی هاربین رویدادی زمستانی به شمار می‌آید که هر سال با موضوعی خاص در شهر هاربین، استان هیلونگ جیانگ چین برگزار می‌شود و در حال حاضر، بزرگترین جشنواره مجسمه‌های یخی و برفی جهان محسوب می‌شود.
آرمان پرس l  جشنواره مجسمه‌های یخی و برفی هاربین رویدادی زمستانی به شمار می‌آید که هر سال با موضوعی خاص در شهر هاربین، استان هیلونگ جیانگ چین برگزار می‌شود و در حال حاضر، بزرگترین جشنواره مجسمه‌های یخی و برفی جهان محسوب می‌شود.
 
به نقل از فرارو؛ در ابتدا، شرکت کنندگان در این جشنواره، غالباً چینی بودند، اما بعد‌ها این جشنواره به رویدادی رقابتی و بین المللی تبدیل شد.
 
بزرگترین مجسمه‌های یخی جهان در این جشنواره ساخته می‌شوند. این جشنواره که در سردترین ماه‌های شهر هاربین برگزار می‌شود، آثار هنری مهیج، موقتی و ناپایدار را به نمایش می‌گذارد که همه آن‌ها با یخ‌های رود سونگ هوا ساخته شده اند.
 
بدون اشاره به تمام آثار معماری یخی که در سراسر شهر برای زمستان ساخته شده اند (به هر کجا که نگاه کنید)، بین چهار پارک اصلی و مناطق تفریحی، چند هزار اثر هنری وجود دارد.
 
جشنواره دو ماهه مجسمه‌های یخی و برفی هاربین که در ژانویه و فوریه برگزار می‌شود، و به نام این شهر تحت عنوان "سرزمین عجایب زمستانی"، معنای جدید و کاملی می‌بخشد.
 
این جشنواره به طور رسمی در روز ٥ ژانویه آغاز می‌شود و یک ماه ادامه دارد.

برچسب ها: چین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل