کد خبر: ۶۴۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
اگر روابط مشکوکی میان امریکا و داعش وجود دارد پس چرا این همه ویرانی به بار آمد، آیا امریکا می خواست عراق را اشغال و ویران کند بعد مسئولیت تکمیل این ماموریت را به نیروهای داعش بسپرد؟
آرمان پرس l  صحنه عجیبی بود، دنیا در صفحه های تلویزیون و شبکه های اجتماعی می دید که هواپیماهای امریکایی عناصر داعش را از اراضی سوریه به جاهایی نامعلوم منتقل می کنند.

دنیا نمی تواند این موضع را تفسیر کند، آیا آن را باید در چارچوب مسائل حقوق بشری و انسانی تفسیر کرد یا این که به صراحت کاری مزورانه از سوی بزرگترین کشور دنیاست که با شبکه جنایت کار داعش هماهنگی و همکاری می کند.

اگر روابط مشکوکی میان امریکا و داعش وجود دارد پس چرا این همه ویرانی به بار آمد، آیا امریکا می خواست عراق را اشغال و ویران کند بعد مسئولیت تکمیل این ماموریت را به نیروهای داعش بسپرد؟ دنیا همواره می پرسید که منابع تامین سلاح های پیشرفته که شامل موشک هم می شدند کجا بودند و چگونه این سلاح ها به دست داعش رسیدند و منابع حمایت و تامین برای رفع نیازهای این شبکه تروریستی که بود؟

دنیا می دانست که ترکیه نفت را از داعش می خرد و در مقابل به آن سلاح می دهد. دنیا این را هم می دانست که داعش از منابع مختلف سلاح های پیشرفته به دست می آورد، اما مواضع امریکا درباره داعش همواره به گونه ای بوده که نشان می داد امریکا از هر گونه کارهای وحشیانه ای که این شبکه تروریستی انجام می داد و جهان عرب را ویران کرد، مبراست.

سوال مهمتر این است که هواپیماهای امریکایی که نیروهای داعش را حمل می کردند به کجا رفتند و کدام کشور منتظر استقبال از آنها بوده است، ماموریت جدید آنها چه خواهد بود؟

بعضی ها احتمال می دهند که ممکن است آنها به ترکیه رسیده باشند یا به اسرائیل رفته باشند تا از آن جا به کشورهای دیگر بروند، گفته می شود احتمالا مقصد بعدی آنها لیبی یا سینا یا هر دوی آنها با هم است.

چه چیزی باعث می شود که امریکا بخواهد بقایای به جا مانده از داعش را نجات دهد، آیا باید آن را در چارچوب هماهنگی و پشتیبانی تفسیر کرد، اگر امریکا می توانست عملیات داعش را در سرزمین های عربی متوقف کند چرا در طول این سال ها این کار را نکرد و اجازه داد این شبکه تروریستی پایتخت های عربی را ویران کند؟

نکته عجیب این است که داعش یک گلوله به سمت اسرائیل شلیک نکرد و یک موشک به اراضی ترکیه نفرستاد با وجود این که سال ها در سوریه و عراق جنگید، هر دوی این کشورها با ترکیه مرز دارند.

شبکه داعش همچنان پر رمز و راز باقی خواهد ماند و سوال های بسیار را مطرح خواهد کرد، چگونه ظاهر شد، از کجا آمد و روابطش با امریکا و ترکیه و اسرائیل چه بود. رازهایی پوشیده همچنان وجود دارد.

منبع: الاهرام / دیپلماسی ایرانی

برچسب ها: داعش
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل