کد خبر: ۶۴۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
آرمان پرس l  پلیس عراق اعلام کرد، در پی حمله راکتی و خمپاره‌ای به شهر طوزخورماتو ۱۲ عراقی از جمله چند زن و کودک زخمی و مدارس این منطقه تعطیل شدند. بنابر این گزارش، این منبع گفت: در اثر شلیک خمپاره به شهر طوزخورماتو سه زن،‌ دو کودک و هفت مرد زخمی شدند.

به گفته منبع یاد شده، مدارس این شهر تعطیل شده و دانش‌آموزان از ترس حملات موشکی و خمپاره ای کردهای بارزانی مدارس را ترک کردند. شهر شیعه و ترکمان نشین طوزخورماتو در استان صلاح الدین (مرکز عراق) تقریبا هر روز هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی از سمت مناطق شرقی که در کنترل نیروهای پیشمرگ کرد هستند، قرار دارد.

جدایی‌طلبان کرد وابسته به مسعود بارزانی به بمباران این شهر که تاکنون موجب کشته شدن ده‌ها غیرنظامی شده، می پردازند. نیروهای مشترک عراقی کنترل این شهر را از زمان عقب‌نشینی شبه نظامیان پیشمرگه وابسته به مسعود بارزانی رهبر جریان تجزیه طلب کردستان عراق از آن در اکتبر گذشته در دست داشته‌اند.

منابع امنیتی عراق تاکید کردند بارزانی پس از شکست در تجزیه عراق و اعلام کناره گیری از قدرت با تشکیل اتاق عملیاتی مشترک با افسران اسراییلی، آمریکایی و سعودی در حال هدایت گروه های تروریستی همچون اصحاب رایات البیضاء و ضربه زدن به منابع دولت مرکزی عراق و هدایت حملات تروریستی در خاک جمهوری اسلامی ایران است.

منبع:اعلام الحربی

برچسب ها: مسعود بارزانی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل