کد خبر: ۶۴۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
اواخر سه‌شنبه‌شب یک خاخام اسرائیلی در کرانه باختری، درپی تیراندازی به خودرو او کشته شد و ارتش رژیم صهیونیستی در پی یافتن عوامل حادثه،‌ شهر نابلس را محاصره کرد.

آرمان پرس l  درپی عملیاتی در کرانه باختری و کشته شدن یک خاخام صهیونیست، ارتش رژیم اسرائیل امروز (چهارشنبه) نظامیان بیشتری به این منطقه اعزام کرد.

شامگاه سه‌شنبه درپی شلیک راننده یک خودرو، که گفته می‌شود فلسطینی بوده، به سمت یک خودرو دیگر در شهرک صهیونیست‌نشین «هاوات گیلعاد» در نزدیکی «نابلس» یک خاخام اسرائیلی کشته شد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» درپی این عملیات ارتش اسرائیل تمام راه‌های ارتباطی منطقه نابلس را مسدود کرده و یگان‌های ویژه جست‌وجو برای یافتن ضارب را آغاز کردند.

صبح امروز «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی از محل تیراندازی بازدید کرده و گفت: «هدف اصلی فعلا یافتن گروه پشت این عملیات و ممانعت از حملات بعدی است.»

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز درپی شکایت ساکنین «هاوات گیلعاد» از عملیات‌های استشهادی مداوم، دستور داد امکان تبدیل این شهرک غیرقانونی به یک شهرک دائم بررسی شود.

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر از این عملیات تاکید کرد چنین عملیات‌هایی نتیجه جنایت‌های اشغالگران صهیونیست است.

گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس تاکید کرد: «عملیات نابلس اولین واکنش عملگرایانه بود تا به سران دشمنان و کسانی که از آنها حمایت می‌کنند (آمریکا) نشان دهد از چیزی که می‌ترسیدید، شروع شده است. کرانه باختری مانند خنجری در پشت شما خواهد بود».

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این عملیات گفت که نیروهای امنیتی هرکاری را که نیاز باشد انجام خواهند داد تا تیرانداز فلسطینی را مجازات کنند.

«رووین ریولین» رئیس این رژیم نیز با محکوم کردن این عملیات، تهدید کرد که اسرائیل اجازه نخواهد داد مقاومت در کرانه باختری دوباره سر خود را بلند کند.

«رازیل شِواخ» نام خاخام کشته شده است. رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند طی 40 ثانیه 22 گلوله به سوی او و خودرو او شلیک شده است و ارتش اسرائیل حدس می‌زند که عملیات کار یک تیم بوده و عملی فردی نیست». 

صبح امروز چهارشنبه کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که خاخام 35 ساله، یکی از بارزترین مؤسسان پروژه‌های شهرک‌سازی بود که در جوار همین شهرک‌ها کشته شد. 

طبق این گزارش، شواخ یکی از اولین عناصری بوده که برای تأسیس شهرک «گفعات گلعاد» تلاش وافر کرده و حتی وصیت کرده است که او را در آنجا دفن کنند و این همان کاری است که خانواده‌اش قصد دارند انجام بدهند.

وبگاه خبری «سما» فلسطین نیز گزارش کرد که «منابع اسرائیلی می‌گویند، شواخ از خاخام‌های افراطی بوده که همیشه خواستار کشتار عرب‌ها بوده است».

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل