کد خبر: ۶۴۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
ماجرای چند ضمیمه محرمانه توافق برجام چیست؟
*رییس جمهور محترم حرف درست و دقیقی زده که باید از آن استقبال کرد: «همه باید به اتاق شیشه ای بروند تا مردم قضاوت کنند.»/ به عنوان یک کسی که در ایران زندگی می کنم از رییس جمهور کشورم می خواهم درباره این چند مورد شفاف سازی کنند و پاسخ دهند: *منزل شما در منطقه ولنجک تهران چند متر است؟/ *بفرمایید ماجرای شکایت آیت الله کلانتری از شما به اتهام سرقت علمی از ایشان در پایان نامه تان چه بوده است؟/*چرا تا امروز یک بار هم درباره کرسنت حاضر به شفاف سازی نشده اید؟
آرمان پرس l  امیرحسین ثابتی نوشت:

رییس جمهور محترم در جمع مسئولان وزارت اقتصاد حرف درست و دقیقی زده که باید از آن استقبال کرد: «همه باید به اتاق شیشه ای بروند تا مردم قضاوت کنند.»

با توجه به این که خود آقای روحانی بحث شفافیت را مطرح کرده اند، به عنوان یک کسی که در ایران زندگی می کنم از رییس جمهور کشورم می خواهم درباره این چند مورد شفاف سازی کنند و پاسخ دهند:

1. منزل شما در منطقه ولنجک تهران چند متر است؟ قیمت آن چقدر است و با توجه به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون همواره مسئولیت داشته اید، هزینه تامین آن را از کجا تامین کرده اید؟

2. درباره مدرک تحصیلی دوره دکترای شما ابهامات متعددی در جامعه وجود دارد. یکبار برای همیشه درباره آن توضیح داده و بفرمایید ماجرای شکایت آیت الله کلانتری از شما به اتهام سرقت علمی از ایشان در پایان نامه تان چه بوده است؟

3. ماجرای چند ضمیمه محرمانه توافق برجام چیست؟ آیا اصلا چنین چیزی صحت دارد؟

4. آیا درست است که توافق خرید هواپیمای ایرباس نیز ضمایم محرمانه ای داشته و طرف مقابل درباره نوع و چگونگی استفاده ایران از این هواپیماها شرط گذاشته است؟

5. ماجرای جریمه ایران در دادگاه لاهه به خاطر قرارداد کرسنت که توسط آقای زنگنه منعقد شده بود صحت دارد؟ چرا تا امروز یک بار هم درباره کرسنت حاضر به شفاف سازی نشده اید؟

6. ماجرای واردات بنزین های با کیفیت غیر استاندارد در دولت یازدهم صحت داشت؟ اینکه از نقش برخی مقامات دولت شما در این باره صحبت می شود حقیقت دارد؟

7. ماجرای حقوق های نجومی به کجا رسید؟ چرا برخی افرادی که در دولت شما حقوق های ده ها میلیونی می گرفتند از پستی به پست دیگر منتقل شدند؟

8. چرا برخی از وزرای دولت شما تا امروز برخلاف قانون حاضر نشده اند لیست اموال خود را منتشر کنند؟ مگر چه اموالی دارند و چگونه زندگی می کنند که حاضر نیستند لیست اموال خود را اعلام کنند؟

9. چرا در دولت قبلی تان کارت سوخت را حذف کردید؟ مگر کارت سوخت موجب شفاف شدن مصرف سوخت در کشور و کاهش قاچاق سوخت نشده بود؟ ضرر کارت سوخت برای دولت شما چه بود؟

10.  چرا در دولت یازدهم طرح «ایران کد» و «شبنم» که باعث کاهش قابل توجه اجناس قاچاق به کشور شده بود، حذف شد؟ مگر شفافیت در واردات به کشور برای دولت شما ضرر داشت؟

11. یکبار برای همیشه ماجرای سند 20.30 را برای مردم توضیح دهید. اینکه امروز گفته میشود برخی از بندهای آن به طور محرمانه در حال اجراست صحت دارد؟

12. در بین مردم حرفهای زیادی پیرامون برادرتان آقای حسین فریدون مطرح است. ارتباط ایشان با برخی ابربدهکاران به بانک های کشور و سخن قاضی سراج درباره اینکه با فشار ایشان یک مفسد اقتصادی رییس بانک ملت شد را تایید می کنید یا رد؟

13. بعد از اینکه آقای سیف رییس بانک مرکزی دولت شما دستاورد برجام را در حوزه مالی و بانکی «تقریبا هیچ» اعلام کرد، آیا درست است که با عتاب شما مواجه شد و بعد از آن مجبور شد تا موضع دیگری اتخاذ کند؟ یا این بحث اصلا صحت ندارد؟

14. چرا دکتر ظریف وزیر خارجه دولت شما حاضر نشد متن نامه های اعتراضی خود به موگرینی درباره نقض برجام را برای افکار عمومی منتشر کند؟ در آن نامه ها مگر ایشان دستاوردهای برجام برای ایران را چگونه توصیف کرده بود؟

در پایان امیدوارم با شفاف سازی درباره این سوالات که سوال بخش قابل توجهی از مردم و افکار عمومی است، آغازگر شفافیت و  حرکت مسئولان به سمت «اتاق شیشه ای» باشید.
برچسب ها: روحانی
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل