کد خبر: ۶۴۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
ایران در برلین علیه اسرئیل فعالیت‌اطلاعاتی می‌کند!
*دولت آنگلا مرکل مدعی است اقدامات ایران در این زمینه نقض قوانین آلمان است. مقامات آلمان ادعا می کنند دولت ایران افرادی را مامور کنترل زندگی خصوصی افرادی کرده است که در خاک آلمان با اسراییل ارتباط دارند.
آرمان پرس l  براساس ادعای سرویس اطلاعاتی آلمان گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد دولت ایران از ماه ژوییه تمرکز ویژه‌ای بر روی اسراییل در خاک آلمان داشته است. وزارت اطلاعات و امنیت آلمان اعلام کرده است که روز سه شنبه سفیر ایران در این کشور را فراخوانده شده است.

به نقل از عصرایران، دولت آنگلا مرکل مدعی است اقدامات ایران در این زمینه نقض قوانین آلمان است. مقامات آلمان ادعا می کنند دولت ایران افرادی را مامور کنترل زندگی خصوصی افرادی کرده است که در خاک آلمان با اسراییل ارتباط دارند.

در ماه مارس گذشته یک مرد پاکستانی به اتهام جمع آوری اطلاعات و جاسوسی علیه اسراییل در جهت منافع ایران در آلمان بازداشت شد. مصطفی حیدر سید نکفی متهم است اطلاعات زندگی خصوصی راینهولد راب، مدیر پیشین انجمن دوستی آلمان و اسراییل و استاد اقتصاد دانشگاهی در پاریس را جمع آوری و در اختیار ماموران سپاه پاسداران ایران قرارداده است.

وکیل این مرد پاکستانی اتهامات را رد کرد و درخواست تجدید نظر به دادگاه قانون اساسی آلمان داد که این درخواست پذیرفته نشد. به این ترتیب به گفته خبرگزاری رویترز ابتدا در تاریخ ۲۲ دسامبر جلسه‌ای بین مقامات امنیتی آلمان و سفیر ایران در برلین برگزار شده است که تاکنون محتوای این گفتگوها علنی نشده است.

یکی از مقامات وزارت اطلاعات و امنیت آلمان که نخواسته که نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفته است: «جمع آوری اطلاعات و جاسوسی از اشخاص و موسسات مرتبط با کشور اسراییل در خاک آلمان به مثابه نقض گسترده قانون اساسی این کشور است.»

به گفته این فرد، فیلیپ آکرمن، مدیر اجرایی بخش سیاسی وزارت امور خارجه، پیش تر به سفیر ایران هشدار داده و گفته است که «چنین فعالیت هایی تحمل نمی‌شود و کاملا غیر قابل قبول است.»

انتشار چنین خبری درست دو روز پیش از نشست فوق العاده وزیر خارجه ایران با سه همتای بریتانیایی، فرانسوی و آلمانی می‌تواند بر فضای این جلسه مهم در بروکسل تاثیرگذار باشد.
برچسب ها: سپاه پاسداران
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل