کد خبر: ۶۴۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
آرمان پرس l  صادرکنندگان بیانیه موسوم به 16 اصلاح‌طلب درباره اتفاقات اخیر، بالاخره معتقدند معترضان «کرکس و فرصت‌طلب و آشوبگرند» یا معترضانی که باید آزاد باشند و رسمیت داشته باشند؟!

تابناک با طرح این سؤال نوشت: 16 فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای دو موضع کاملا متفاوت با هم را اتخاذ کردند، مواضعی که از یک طرف به دنبال حفظ جریان اصلاح‌طلبی در چارچوب خواسته‌های نظام و تلاش برای اعتماد به این جریان است و از طرف دیگر ژست آزادیخواهی داشته و خود را علاقه‌مند به مردم و حرکت‌های مردمی نشان می‌دهد. اگرچه برخی از امضاءکنندگان همین بیانیه، پیش‌تر مواضعی متفاوت با آنچه عنوان کرده‌اند، گرفته‌اند.

آنچه درباره این بیانیه به چشم می‌آید و در شبکه‌های اجتماعی نیز بعضا مطرح می‌شود این است که در شرایط بحران، ‏دست‌کم سه تن از افرادی که بیانیه «16 اصلاح‌طلب» را امضاء و خواستار آزادی دانشجویان و مردم عادی شده‌اند، 72 ساعت قبل از صدور این بیانیه خواستار «جمع کردن آنها به هر ترتیب» بودند و آنها را «کرکس»،«فرصت‌طلب»،«آشوبگر» و... نامیدند. کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره جمع کردن این اظهار نظر با بیانیه صادر شده گفته‌اند که «بله، حافظه تاریخی ما کوتاه است، اما نه دیگر 72 ساعت!»

از طرفی همه ما به دلایل و عوامل مختلف شکل‌گیری این اعتراضات کم و بیش آگاهیم، اینکه صرفا این دلایل را برای بهره‌برداری‌های سیاسی بیان کنیم که دردی از مردم دوا نمی‌کند و چیزی از تهدید پیش رو نیز کم نخواهد کرد.

منبع: کیهان
برچسب ها: کرکس
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل