کد خبر: ۶۴۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
آرمان پرس l فرارو - وبسایت اصلاح طلب در مطلبی نوشت:

 شنبه گذشته برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشیدپور میزبان پسربچه ١٠ ساله‌ای بود، که گفته می‌شد نابغه است. مطالب مطرح شده در برنامه رشید پور و ادعا‌های مطرح شده درباره کودک 10ساله بسیار جنجالی شد، به گونه‌ای که کاربران شبکه‌های اجتماعی به تمسخر ادعای مطرح شده پرداختند

در برنامه "حالا خورشید" این کودک ۱۰ ساله با عنوان مخترع و طراح خودرو‌های مفهومی معرفی شد. همچنین ادعا شد که او از ٣ سالگی کار طراحی خودرو را شروع کرده و نخستین اختراعش در ٨ سالگی بوده است. حالا هم روی نرم‌افزار‌های تخصصی طراحی خودرو کار می‌کند.

در قسمتی دیگر از صحبت‌های این کودک گفته شد از شرکت تسلا موتورز و ولوو پیشنهاد کار داشته است، ولی شرکت‌های خودروسازی ایرانی تابه‌حال هیچ پیشنهادی شغلی به او نداده‌اند.

همچنین گفته شد او مشاور محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است. پخش این برنامه محمدباقر نوبخت در صفحه اینستاگرامی خود تصویری از این کودک را منتشر و اعلام کرد چندی پیش در مراسمی او را به‌عنوان مشاور افتخاری سازمان برنامه و بودجه استان البرز انتخاب کرده است.

پس از پخش این برنامه موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و در ادامه ادعا‌های مطرح شده درباره او زیر سوال رفت.

مشخص شد که هیچ اختراعی به نام این کودک به ثبت نرسیده است و او پیشنهادی هم از تسلا و ولوو نداشته است.

عده‌ای از برنامه رشید پور انتقاد کردند که چرا یک "مخترع فیک" را به مخاطبان خود قالب کرده است. حتی فعالان حقوق کودکان از رشیدپور به خاطر وارد کردن یک کودک ۱۰ ساله به این بازی آسیب زننده به کودک انتقاد کردند.

البته این اولین بار نیست که شومن‌های تلویزیونی جنجال‌ خلق می‌کنند. رضا رشید پور یکی از باسابقه‌ها در این حوزه است، اما او تنها نیست و دیگر همکارانش نیز در این راه تجربیات زیادی دارند.

در سایه برنامه‌های بی مایه تلویزیون همین برنامه‌های جنجالی شومن هاست که اندک مخاطبان صداوسیما را حفظ کرده است.
 
رضا رشیدپور پیشتر با برنامه گفت وگو محور "دید درشب" که در اینترنت منتشر می‌شد، به رقیبی برای برنامه‌های تلویزیونی تبدیل شده بود، شاید همین مسئه باعث شد که او پس از مدتی با دعوت تلویزیون روبه رو شود. برنامه "دید درشب" پس از جنجال سازی‌های فراوان تعطیل شد و رشیدپور به تلویزیون بازگشت.
برچسب ها: رضا رشیدپور
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل