کد خبر: ۶۴۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
حاج احمد آقا رو کرد به آقای خامنه ای و گفت: ببینید آقای خامنه ای!ما که نمی توانیم انقلابمان را به دست نامحرمان بدهیم. حالا هم حضرت امام دارند رحلت می کنند و ما نمی توانیم بعد از این همه تلاش و کوشش، انقلابمان را که خود امام بنیانگذار آن بوده اند، به راحتی از دست بدهیم.
آرمان پرس l  در بخشی از خاطرات آقای حسین سلیمانی که از محافظان نزدیک حضرت امام(ره) بوده، آمده است:

لحظاتی بود که آقایان اطباء، فوت امام را قطعی کرده و گفته بودند که امیدی به نجات امام نیست، مگر اینکه خدا فرجی عنایت کند. آقایان رسما وارد این بحث شدند که بعد از امام چه باید کرد؟ حاج احمد آقا رو کرد به آقای خامنه ای و گفت: «ببینید آقای خامنه ای! ما که نمی توانیم انقلابمان را به دست نامحرمان بدهیم. حالا هم حضرت امام دارند رحلت می کنند و ما نمی توانیم بعد از این همه تلاش و کوشش، انقلابمان را که خود امام بنیانگذار آن بوده اند، به راحتی از دست بدهیم. شما هم خودتان می دانید که حضرت امام روی شما برای رهبری نظر داشتند و به صراحت هم به من و هم به خود شما چند بار این مطلب را فرمودند. ما جز شما کسی را برای رهبری این جامعه نداریم. باید به نظر امام عمل شود.»

در این حال آقای خامنه ای جابه‌جا شدند و گفتند: «خیر، خیر من قبول نمی کنم. شما این حرف را نزنید. این مسئولیت سنگین است. این فرمایش را نکنید. من از عهده این مسئولیت بر نمی آیم و قبول نمی کنم.»

حاج احمد آقا اصرار کردند که شما باید قبول کنید و خبرگان هم رای خواهند داد. بعد از این صحبت رو کردند به بنده{literal}{{/literal}حسین سلیمانی{literal}}{/literal} و گفتند بروید به اعضای مجلس خبرگان بگویید به اینجا بیایند.
 

ماجرای گفت‌و‌گوی سید احمد با امام خامنه‌ای در شب رحلت امام/ باید قبول کنید!


ماجرای گفت‌و‌گوی سید احمد با امام خامنه‌ای در شب رحلت امام/ باید قبول کنید! 

ماجرای گفت‌و‌گوی سید احمد با امام خامنه‌ای در شب رحلت امام/ باید قبول کنید!
منبع: کتاب خاطرات حاج حسین سلیمانی، صفحات 106 و 107
انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی
برچسب ها: امام خامنه ای
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل