کد خبر: ۶۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که پلیس این رژیم از دادستان کل خواهد خواست که نتانیاهو را به اتهام فساد مالی تحت تعقیب قرار دهد.

آرمان پرس l پس از چند ماه بازجویی و تحقیقات، به نظر می‌رسد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یک گام دیگر به محاکمه به اتهام فساد مالی نزدیک شده است.

شبکه «آی ۲۴» روز چهارشنبه گزارش داد که سران پلیس رژیم صهیونیستی در جلسه‌ای که امروز برگزار شده، تصمیم گرفته‌اند که از دستگاه قضایی اسرائیل بخواهند که نتانیاهو را تحت تعقیب قرار دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این گزارش‌ها، ویدئویی در فیسبوک منتشر کرده و گفته است: «بسیاری از شما می‌پرسید که "حالا چه می‌شود؟" می‌خواهم به شما اطمینان دهم که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، چون من می‌دانم که واقعیت چیست.»

او گفت تنها دادستان کل اسرائیل است که باید در این رابطه تصمیم‌گیری کند: «من می‌دانم که در نهایتا دستگاه قضایی ما به این نتیجه و به این حقیقت می‌رسد: هیچ مسئله‌ای وجود نداشته است.»

نتانیاهو ماه‌هاست که به دلیل آنچه سوء استفاده از منصب و دریافت هدایای گران‌قیمت خوانده شده، درگیر پرونده فساد مالی است. وی با رد این اتهامات، رقبایش را به استفاده از رسانه‌ها برای تضعیف کابینه متهم کرده است.

در صورتی که این اتهامات اثبات شود، نتانیاهو احتمالا مجبور خواهد شد که از نخست‌وزیری کناره‌گیری کند. «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر پیشین اسرائیل هم به جرم فساد، کلاهبرداری، دریافت رشوه و ممانعت از اجرای عدالت به زندان افتاد و اخیرا پس از تحمل ۱۶ ماه حبس، آزاد شد.

منبع: فارس
برچسب ها: نتانیاهو
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل