کد خبر: ۶۵۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
یک روزنامه آلمانی از دستگیری ۱۵ زن داعشی آلمانی در شمال سوریه خبر داد.
دستگیری ۱۵ زن داعشی آلمانی در «سوریه»

آرمان پرس l  به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، در مناطق کرد نشین شمال سوریه در حال حاضر حداقل 15 زن آلمانی که به جبهه داعش پیوسته بودند دستگیر شدند.

روزنامه "دی ولت" آلمان این گزارش را با استناد به گفته های کارشناس تروریسم سازمان عفو بین الملل منتشر کرده است. این کارشناس سازمان عفو بین الملل در ماه ژانویه با این زنان آلمانی داعشی دیدار و با آن ها صحبت کرده بود.

به نوشته روزنامه آلمانی "دی ولت"، در شمال سوریه در مجموع حدود 800 طرفدار زن داعشی با فرزندان خود در 4 اردوگاه مختلف زندانی شده اند. این زنان داعشی از 40 کشور مختلف دنیا از جمله کانادا، فرانسه، انگلیس، ترکیه و استرالیا به سوریه سفر کرده اند.

بعد از شکست های پیاپی داعش در عراق و سوریه حالا مسئله بازگشت جهادی های داعشی به اروپا و بخصوص زنان و کودکان آن ها به چالشی برای سازمان های امنیتی اروپا و آلمان تبدیل شده است.

 آلمان یک شکارگاه جذاب برای استخدام تروریست ها است. بر اساس آمار سازمان اطلاعات داخلی آلمان از بیش از 930 نفری که از آلمان به عراق و سوریه رفته تا در آنجا به گروه های تروریستی مانند داعش بپیوندند یا از آن ها حمایت کنند حدود 20 درصد زن هستند. پتانسیل ترور در بین این افراد بسیار بالا است. یک سوم آن ها بعضا به آلمان بازگشته اند و بیش از 70 نفر آن ها فعالانه در ترور داعش مشارکت داشته اند.

  بر اساس اطلاعات یورو پل نه تنها میانگین سن تروریست های بالقوه نسبت به سابق کاهش چشمگیری داشته است، بلکه در بین افراد بازگشته از مناطق بحرانی تعداد زنانی که می توانند اقدامات تروریستی را مرتکب شوند نیز به شدت افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان هم مکررا درباره خطرات بازگشت زنان و کودکان داعشی به کشور و احتمال وقوع حملات تروریستی توسط آن ها هشدار می دهد.

برچسب ها: سوریه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل