کد خبر: ۶۵۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
به نظر می رسد بخشی از این مجله واکنش به رسانه های داعش است که زنان را به خط مقدم فرا خوانده است. داعش جهادیان زن را آموزش داده تا از سلاح استفاده کنند و به زنان مسئولیت داده تا در پخش آنلاین تبلیغات کمک کنند.
آرمان پرس l  "هنگامی که همسرتان وارد می شود یا خانه را ترک می کند به او لبخند بزنید".  این را یک مجله جدید برای زنان در خاورمیانه می گوید. در ادامه این مطلب آمده است "در کار او سرک نکشید" و قطعا با او پرخاش نکنید. "آیا می توانید تمام خونریزی هایی که او هر روز می بیند تصور کنید؟ سر و صدای شما فقط فشار را روی او افزایش می دهد."

مجله ای که در ماه دسامبر راه اندازی شد بیوتکی (خانه شما) نامیده می شود. ناشر القاعده است که به نظر می رسد از جهاتی از اینکه جهادی ها زنان خود را تقویت می کنند، خسته شده است. نوشته های القاعده به اعضای زن می گویند که در داخل خانه بمانند و عروس خوبی باشند. توصیه می کند "خانه خود را بهشت روی زمین کنید". "غذایی را که شوهرتان دوست دارد آماده کنید، بعد از آن تختش را آماده کنید و آنچه را او می خواهد انجام دهید."

به نظر می رسد بخشی از این مجله واکنش به رسانه های داعش است، که زنان را به خط مقدم فرا خوانده است. داعش جهادیان زن را آموزش داده تا از سلاح استفاده کنند و به زنان مسئولیت داده تا در پخش آنلاین تبلیغات کمک کنند. قبل از این که این گروه موصل را از دست بدهد، امواج بمب گذاران انتحاری زن بودند که خود را در میان نیروهای عراقی منفجر کردند.

الیزابت کنلل از دانشگاه آکسفورد می گوید: "القاعده از این ترس دارد که درگیری ها زنان را بیش از حد فعال و توانمند ساخته باشد." "القاعده ترجیح می دهد به جای این کار آنها بر محیط خانه تمرکز کنند"، بیوتکی با راهنمایی هایی برای جلب توجه جنگجویان مقدس، به کار خود ادامه می دهد. با لحنی طنزآلود می نویسد "سرقت قانونی است" ، "زمانی که قلب همسر خود را سرقت می کنید مانند یک پروانه" طنازی کنید. و راهنمایی می کند که لباس های دلربا بپوشید.

بر خلاف آنچه از یک مجله زنان که توسط طالبان منتشر شده، انتظار می رود، بیوتکی تصویری از زنان اسلحه به دست ندارد. در عوض خانه های طراحان را با صندلی های چوب ماهون و ظروف مرتب چیده شده نشان می دهد. این مجله نامه هایی مانند نامه ای از "ام عبدالله" به شوهرش، فردی جهادی که نامش فاش نشده است منتشر می کند. نامه ای که با بال ها و قلب های هروب تزئین شده است. حتی یک ستون به نام عمه خشمگین برای عروس های ناامید جهادی ترتیب داده است.

علاوه بر این، القاعده در حال گسترش موسسات زنان برای گسترش زندگی خانوادگی است. هیئت التحریرالشام مراکز "دختران اسلام" را مدیریت می کند که روی بیلبوردهای صورتی تبلیغ می کند. آنها ده ها هزار عبای سیاه و یا پوشش های کامل بدن را توزیع کرده اند.

تاریخ اسلام پر از زنان قوی است. نسیبه بنت کعب در کنار پیامبر اسلام مبارزه کرد. عایشه، همسر مورد علاقه پیامبر، برای رفتن به نبرد بر پشت یک شتر نشست. این به نظر گریزی فراتر از چشم اندار بیوتکی برای زنان است که آنها را محدود به خانه می بیند. این مجله در جایی می پرسد "آیا شما هیجان زده نشدید زمانی که شوهرتان به شما گفت که قصد دارد به جهاد برای خدا برود؟ اگر می دانستید که ممکن است او هرگز باز نگردد؟" 

منبع : اکونومیست / دیپلماسی ایرانی
برچسب ها: القاعده
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل