کد خبر: ۶۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
آرمان پرس l  زیبا کلام از تئورسین های جریان اصلاحات هر روز یادداشت و گفتگو با روزنامه های اصلاح طلب دارد و تقریبا درباره همه چیز نیز اظهار نظر می کند.

 به گزارش جهان نيوز، کار تئورسین اصلاحات به جایی رسیده است که درباره ورزش نیز اظهارنظر می کند .

زیبا کلام در گفتگوی اخیرش تیکه جالب ورزشی به روحانی و احمدی نژاد انداخته است.

در ذیل بخش های از گفتگوی زیباکلام با روزنامه اصلاح طلب قانون را می خوانید:
برخی معتقدند که می توان از طریق ورزش، جامعه را مهار کرد؛ دولت ها چقدر در این زمینه موفق بوده اند؟
اگر می توانستند که حال‌مان این‌گونه نمی‌شد! پیدا و پنهان جامعه به يكديگر ارتباط دارد؛ بنابراین باید پذیرفت که ساختارهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، سیاسی و اقتصادی و هنر به يكديگر متصل هستند و اگر یک ساختار معیوب باشد دیگر ساختارها نیز معیوب خواهد بود! بدون تعارف بگویم که جامعه امروز از تعادل خارج شده و یک درهم ریختگی عیان، در معرض دید عموم مردم قرار گرفته است، مسئولان ورزشی نيز از این قاعده مستثنا نیستند و در واقع برآمده از همین درهم ریختگی و بی تعادلی هستند!

حضور صالحی امیری در کمیته المپیک چه تاثیری در ورزش کشور دارد؟
عملکرد ایشان نه مثبت و نه منفی خواهد بود! اگر درست عمل کند تصادفی بوده است اگر درست عمل نکند که طبیعی خواهد بود! به نظر شما چه کسی می‌خواهد از صالحی امیری انتظار پاسخ داشته باشد؟

در 40 سال گذشته کدام روسای کمیته المپیک پاسخگو بودند؟
در بيشتر دولت ها، رییس کمیته المپیک عوض شد اما چه اتفاقي رخ داد؟ هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد!

به چه دلیل می گویید هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد؟
پس از انقلاب نگاه به ورزش و همین طور مسئولان ورزشی، دیدگاه ورزشی محور نیست. دیدگاه سیاسی محور بوده است؛ به عنوان مثال اگر محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی احساس کنند فلان ريیس کمیته المپیک طرفدار مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده به سرعت او را تغییر می دهند! تنها چیزی که برای روسای‌جمهور مطرح نیست، توانمندی ورزشی ريیس کمیته المپیک است. اگر فردی را از نظر امنیتی، اطلاعاتی خوب تشخیص بدهند دیگر به توانمندی های ورزشی او کاری ندارند بنابراين در واقع توانمندی ورزشی مهم نیست! اگر فردی بالاترین توانمندی ورزشی را داشته باشد اما از نظر سیاسی با نظام همراه نباشد، او را دور مي اندازند.
 

برچسب ها: زیبا کلام
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل