کد خبر: ۶۵۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
یوآف گالنت در گفت‌وگو با رادیوی اسرائیلی؛ ایران، سوریه و حزب الله را «مثلث شرارت» دانست! و خواستار «تجزیه» این مثلث شد. این مقام اسرائیلی، بر ضرورت عقب راندن ایران به مسافت ۱۵۰۰ کیلومتر به سمت شرق تاکید کرد.
آرمان پرس l  وزیر اسرائیلی ایران را عضو «محور شرارت» دانست.

به گزارش فرارو، در ادامه تهدید‌های مقامات اسرائیل علیه ایران، یوآف گالنت، وزیر مسکن اسرائیل و فرمانده سابق ارتش، ضمن تهدید ایران، خواستار عقب راندن این کشور شد.

در پی سرنگونی جنگنده اسرائیلی توسط نیرو‌های سوری، تنش بین تل‌آویو و تهران بیشتر شده و مقامات رژیم صهیونیستی ادعا می‌کنند که مراکز ایرانی در سوریه را بمباران کرده‌اند.

به گزارش الجزیره، یوآف گالنت در گفت‌وگو با رادیوی اسرائیلی؛ ایران، سوریه و حزب الله را «مثلث شرارت» دانست و خواستار «تجزیه» این مثلث شد. این مقام اسرائیلی، بر ضرورت عقب راندن ایران به مسافت ۱۵۰۰ کیلومتر به سمت شرق تاکید کرد.

اظهارات گالنت در حالی مطرح شد که دیروز در جلسه کابینه امنیتی اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، مدعی شد ارتش اسرائیل «ضربات سختی» به نیرو‌های ایرانی و سوری وارد کرده است.

گالنت در این جلسه گفت: «ایران مرکز مشکل در خاورمیانه است. این کشور، محور شرارت - ایران، حزب الله و سوریه- را تاسیس کرد. ما این محور شرارت را خواهیم شکست، در روز شنبه، ما خطوط قرمز واضحی تعیین کردیم.»

شایان ذکر است که روز شنبه، پس از ورود جنگنده اسرائیلی به حریم هوایی سوریه، نیرو‌های سوری این جنگنده را سرنگون کردند. روزنامه یادیعوت آحرونوت، طی گزارشی اذعان کرد که علاوه بر این جنگنده، جنگنده دیگری نیز در معرض آتش نیرو‌های سوری قرار گرفت و نزدیک بود سرنگون شود، اما در لحظات آخر، جان سالم بدر برد.
برچسب ها: اسرائیل ، ایران
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل