کد خبر: ۶۶۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
حسن رحیم‌پور ازغدی گفت: خطر امپراتوری فارس یا شیعه از زمان امام خمینی(ره) توسط آمریکا، انگلیس و آل سعود اختراع شد.
آرمان پرس در هفته اخیر، برخی از رسانه‌های عربی، جملاتی را به حسن رحیم‌پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نسبت داده و با دامن زدن به این ادعا‌ها به فضاسازی رسانه‌ای علیه ایران پرداختند. از همین رو شبهاتی، چون ایرانی‌ها صدام را اعدام کردند، نه عراقی‌ها!، ۶ کشور عربی تحت سیطره آیت ا... خامنه‌ای قرار داد، ایران در کشور‌های دوست آمریکا در منطقه، دخالت و رژیم‌ها را سرنگون می‌کند تا تحت سلطه ما قرار گیرند و زمان علنی کردن امپراتوری فارس در منطقه رسیده و علنا اعلام می‌کنیم که می‌خواهیم امپراتوری تشکیل دهیم؛ به گفتار این استاد برجسته حوزه و دانشگاه نسبت داده شده است. از این رو برای شفاف‌سازی ابهامات پیش آمده به سراغ این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی رفتیم.

حسن رحیم‌پورازغدی، در گفت‌وگو با «فرهیختگان» با تاکید بر اینکه متاسفانه اخلاق و صداقت در برخی رسانه‌ها مفقودالاثر است، نزدیکی به زمان انتخابات عراق را دلیل این‌گونه شایعات و فضاسازی‌های رسانه‌ای دانست و گفت: «جالب این است که دقیقا آنچه بنده از قول کیسینجر و برژینسکی و مقامات صهیونیستی و سعودی نقل و سپس رد کرده‌ام به بنده نسبت داده‌اند! حتی اگر در عصر ارتباطات و اینترنت هم نبودیم، چنین اکاذیبی بالاخره افشا می‌شد.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: «نخستین بار تعابیری، چون خطر هلال شیعی از سوی حسنی‌مبارک و شاه اردن و مقامات صهیونیستی طرح شد. تعابیری، چون خطر امپراتوری فارس یا شیعه، از زمان امام خمینی (ره) از دهان دولتمردان آمریکایی و انگلیسی و آل سعود اختراع شد. هدف از این ادبیات، اولا تحریک برادران مسلمان سنی و برادران انقلابی مومن ما در کشور‌های عربی علیه برادران ایرانی‌شان و ثانیا تحقیر مجاهدان جبهه مقاومت در کشور‌های عربی و ثالثا تحریف نهضت بیداری اسلامی در غرب آسیا و شمال آفریقاست.»

وی درخصوص اعدام صدام نیز تصریح کرد: «صدام را برادران ما در عراق به مجازات رساندند. دولت عراق و مجاهدان عراقی و شاگردان شهید محمدباقر صدر، علی‌رغم حمایت آمریکا و صدامیان و سعودی‌ها از صدام، آن جنایتکار را که میلیون‌ها مسلمان سنی، شیعه، کرد، عرب و فارس را در عراق و ایران و... به خاک‌وخون کشید با حکم دادگاه قانونی اعدام کردند. بله این افتخار متعلق به برادران عراقی ما بود.»

رحیم‌پورازغدی در ادامه افزود: «انقلاب اسلامی که در ایران پیروز شد و آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و انگلیسی‌ها را بیرون ریخت، آغاز یک جنبش بیداری اسلامی در منطقه و جهان شده است. این جنبش، نه ایرانی و نه فقط شیعی، بلکه اسلامی، انسانی و جهانی است. آنچه بنده گفته‌ام، عین عبارات امام خمینی (ره) در سه دهه قبل بود که در برابر اتهامات رسانه‌های ضداسلامی که اتهام امپراتوری فارس یا شیعه را مطرح کرده بودند، پاسخ داد که ما ضدامپراتوری و ضداستکبار غرب و شرق، آمریکا و شوروی و در پی نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین هستیم و با رژیم‌های دست‌نشانده انگلیس، آمریکا، شوروی و متحد صهیونیسم مخالف هستیم و از جوانان مسلمان خواست علیه ظلم، قیام کنند و ایران اسلامی وطن دوم همه مجاهدان اسلامی (شیعه، سنی، عرب، فارس، ترک، افغانستانی و...) است.»

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تاکید کرد که سخنانش بازخوانی سخنان امام خمینی بوده که ضدهر نوع طایفه‌گری مذهبی، قومی و نژادی است و گفت: «صدور انقلاب به معنای دعوت اسلامی و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر جهانی و تلاشی برای اقامه قسط در جهان اسلام است. این صدور بحران برای مستبدان و مستکبران و دفاع از امنیت و استقرار کشور‌های مسلمان است.»

وی در ادامه اظهار داشت: «امام خمینی (ره) از امپراتوری مستضعفین علیه مستکبرین و از ابرقدرت اسلام در برابر دو ابرقدرت غرب و شرق، سخن گفت و ما هم می‌گوییم و همه مجاهدان عرب از عراق، سوریه، لبنان و فلسطین تا مصر، مراکش و لیبی و از بحرین قهرمان تا یمن مظلوم و مجاهدان سرکوب شده سنی و شیعه درون عربستان و امارات همه و همه، شعار و فریادشان همین است. ابرقدرت اسلام در برابر آمریکا و دست‌نشاندگانش. آری ایران، مأمن همه انقلابیون جهان به‌ویژه مجاهدان اسلام با هر مذهب، ملیت، قومیت و نژادی است.»

این استاد حوزه و دانشگاه درخصوص عراق هم گفت: «عراق عزیز، نخستین کشور عربی‌ای است که ارتش‌های استکباری و اشغالگران را از خاک خود اخراج کرد، عراق مجاهد نخستین کشور عربی‌ای است که مردمسالاری واقعی را برگزار کرد، عراق مقدس، نخستین کشور عربی‌ای است که تروریسم وحشی وهابی را علی‌رغم حمایت غرب و رژیم آل سعود و صهیونیست‌ها شکست داد و جارو کرد، عراق عزیز نخستین کشور عربی‌ای است که علی‌رغم سنگین‌ترین جنگ‌ها، اجازه تجزیه شدن به اجانب را نداد، و این ملت، ملتی نیست که بتوان تحقیرش کرد.»

رحیم‌پورازغدی تاکید کرد: «ارزش هر ملتی به کاری است که می‌کند. عراق برای ایرانی‌ها هرگز یک کشور بیگانه نبوده است و حتی صدام با هشت سال کشتار ملت عراق و ایران، نتوانست جدایی و کینه میان این دو ملت ایجاد کند. زیارت از اهل بیت (ع) در عراق، حضرت علی (ع) در نجف و کربلای حسینی و کاظمین و سامراء بیش از هزار سال است و آرزوی هر خانواده شیعه و سنی ایرانی بوده و خواهد بود.»

عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: «در قرن گذشته همه ملت‌های مسلمان منطقه به یک اندازه به دست استکبار جهانی از حقوق خود محروم شدند. حرف همه ما یکی است، دین همه ما یکی است، دشمن همه ما یکی است و راه رهایی همه ما نیز یکی است. تبرهایمان را برداریم و دست در دست برویم تا درخت صهیونیسم را از ریشه بیرون آوریم و ارتش‌های اشغالگر آمریکا و ناتو را از جهان اسلام اخراج کنیم. به صدای قلب‌تان گوش کنید، نه به صدای شوم رسانه‌های دروغگوی وابسته به آل سعود و صهیونیست‌ها و سخنرانی‌های مقامات آمریکایی و انگلیسی.»

وی همچنین خاطرنشان کرد: «ملت ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی، مفتخرند که طبق وظیفه شرعی خود در کنار ملت‌های عرب از عراق مجاهد و سوریه مقاوم و بحرین مظلوم و یمن شریف و لبنان قربانی شده تا ملت‌های مبارز شمال آفریقا و تا فلسطین اسیر و ملت سرکوب شده حجاز و جزیره‌العرب ایستاده و خواهند ایستاد. آیا به راستی اشغالگری آمریکا و ناتو در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی و... دخالت شوم در امور داخلی کشور‌های اسلامی و عربی نبوده است؟! آیا دخالت‌های تروریستی آل سعود، امارات، قطر و... در کشور‌های عربی و کشتار و آوارگی میلیون‌ها خانواده مظلوم عرب سنی و شیعه، دخالت تفرقه‌افکنانه و تروریزم و صدور بحران نبوده است؟!»

و آیا اگر ایران اسلامی به دعوت دولت‌های قانونی و ملت‌های مظلوم و مورد هجوم در عراق و سوریه و افغانستان لبیک بگوید و اگر تنها کشوری باشد که به فلسطینی‌ها سلاح رسانده باشد، این دخالت در امور دیگران و صدور بحران و تهدید سیادت دیگران است؟!»

رحیم‌پورازغدی در نهایت تصریح کرد: «آری سخنان امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت‌ا... خامنه‌ای تنها برای سیادت استکبار جهانی و استبداد منطقه‌ای تهدید و نقطه روشن امید برای جهان اسلام است. به‌زودی عقاب‌های جهان عرب بر فراز بیت‌المقدس به پرواز درخواهند آمد و امت اسلامی از شبه جزیره هند و شرق آسیا تا آسیای میانه و قلب بالکان و از یمن و بحرین و حجاز تا مصر و لیبی و مراکش و از ایران تا فلسطین به عزت و وحدت محمدی باز خواهند گشت مشروط به آنکه با یکدیگر شفاف و صادقانه و بی‌واسطه سخن بگوییم و بشنویم، نه از طریق رسانه‌های دروغگو و وابسته به آل سعود وصهیونیست‌ها. الیس الصبح بقریب؟»

منبع: فرهیختگان
برچسب ها: انگلیس
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل