کد خبر: ۶۶۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲
شبکه BBC واقعا نگران چیست؟
*این سوال بارها در میان مخالفان حکومت ایران مطرح شده که 7 سال حضور در جنگ سوریه، برای تهران چقدر خرج داشت؟/ شبکه دولتی انگلیس می‌گوید "جنگ سوریه برای ایران پرهزینه بود و ایران نباید وارد چنین جنگی می‌شد «...»
آرمان پرس l  «محمد ایمانی» - فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود در مطلبی نوشت:

بی بی سی-شبکه دولتی انگلیس می‌گوید: 

  • "جنگ سوریه برای ایران پرهزینه بود و ایران نباید وارد چنین جنگی می‌شد. این سوال بارها در میان گروه‌های مخالف حکومت ایران مطرح شده  که 7 سال حضور در جنگ سوریه، برای تهران چقدر خرج داشت؟ در جریان اعتراض‌های دی 96، خرج کردن برای سوریه در شعارهای معترضان شنیده شد.
    ترامپ این رقم را 16 میلیارد دلار اعلام کرد.

*پاسخ عملیات روانی BBC این است که آمریکا و انگلیس و اسرائیل، داعش را ابتدا در عراق رشد دادند و سپس آن را به مانند یک سرطان به مرزهای ایران و عمق خاک سوریه سرایت دادند. درواقع ائتلاف اشرار، یک بار 37 سال پیش، صدام را برای حمله به ایران تحریک و حمایت کردند و نوبت دوم، ماموریت صدام را به عهده داعش گذاشتند. هدف اول، ایران بود.

* ائتلاف اشرار قصد داشتند ایران را تبدیل به سوریه و عراق و افغانستان کنند. اکنون که پوزشان به زمین کشیده شد، نمی توانند از عمق دردشان بگویند و بنابراین برای هزینه ایران در جنگ سوریه - با فرض صحت ارقام ادعایی که درست هم نیست- اشک تمساح می ریزند. ما که می دانیم کجای کارفرمایان شبکه بی بی سی (صهیونیسم مسیحی) سوخته و نمی توانند بگویند

به گزارش آرمان پرس؛ کلّ بودجه نظامیِ سالانه ایران رقمی در حدود 12 میلیارد دلار و بودجه سالیانه کل کشور هم 80 میلیارد دلار است؛ این درحالی است که سعودی همین چند روز پیش در جریان سفرِ بن سلمان به لندن یک قراردادِ نظامی به ارزشِ 100 میلیارد دلار امضا کرد! رقمی که از بودجه کلّ ایران هم بیشتر است!

ترامپ نیز در سخنان انتقادی از دولت های پیشینِ خود از خرج کردن نزدیک به 7000 میلیارد دلار در خاورمیانه توسط آمریکا خبر داد، یعنی رقمی معادلِ بودجه 100 سال ایران!

از سال ۲۰۱۲ تاکنون در حالی که همسایگان غرب و شرق ایران هزاران مورد حمله تروریستی و دهشت‌انگیز را تجربه کرده‌اند، آمار این حوادث در کشورمان حتی نسبت به کشورهای قدرتمند اروپایی و آمریکا بسیار کمتر است. مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی آمریکا (CSIS ) در گزارشی به بررسی توزیع جغرافیایی حملات تروریستی و دهشت‌انگیز در گستره جهانی از سال 2012 تاکنونی پرداخته است.

انقلاب اسلامی این است: جزیره ثبات در میان جهنّمِ ترور و خون
برای دریافت تصویر با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید.
ایران؛ جزیره ثبات و امنیت درمیان جهنّمِ ترور و خون
برچسب ها: ایران
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل