کد خبر: ۶۶۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
هیأت پارلمانی آلمان پس از بازدید از حلب:

آرمان پرس شش نفر از نمایندگان آلمانی از حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) از روز دوشنبه به سوریه رفتند و با برخی از مسئولان این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

این هیئت روز گذشته از شهر باستانی حلب دیدن کرده و از میران خساراتی که تروریستها به این شهر زدند، مطلع شدند.

هیئت مذکور با ساکنان این منطقه دیدار کرده و اظهارات آنان را درباره شرایط دشواری که حلب طی سالهای گذشته با آن مواجه بوده شنیدند؛ شرایطی که معلول جنایات تروریستها و محاصره ای بود که این افراد بر ساکنان این شهر تحمیل کردند.

«حسین دیاب» استاندار حلب در جریان دیدار با این هیئت آلمانی، اطلاعات کاملی از این شهر ارائه داد و تأکید کرد که حلب شهر باستانی است و بیشتر مراکز صنعتی در آن وجود داشته که اکنون توسط تروریستها تخریب، نابود و غارت شده است.

دیاب خاطر نشان کرد که تروریسم خطری برای همه کشورها و ملتهای جهان است و باید همه برای مقابله و دور کردن خطر آن، با هم متحد شوند.

«کریستین بلکس» از ایالت نورت وست‌فالن که ریاست این هیئت را بر عهده داشت، تأکید کرد، بیشتر مردم آلمان حلب را می‌شناسند، ولی تصویر واقعی از رخدادها و جنگ در آن ندارند و از صحت اخبار و گزارشهایی که رسانه های آلمانی آن را پخش میکنند، اطلاعی ندارند.

بلکس تصریح کرد که تروریسم خطری برای همه انسانیت است و باید با همکاری مشترک با آن مقابله کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که هیئت آلمانی در این سفر، از بخش قدیمی حلب به ویژه قلعه این شهر نیز دیدن کرد.

بلکس در پایان در یک نشست خبری از قلعه حلب اظهار داشت، این قلعه تاریخی در برابر تروریسم ایستادگی کرد و این مسئله نشان میدهد که پیروزی سوریه در برابر تروریسم در راه است. حلب نماد بزرگی در میراث انسانی سوریه و جهان است و هیئت نیز «از جنگها و تخریب اطلاع دارند، ولی آن (حلب) در برابر تروریسم پیروز شد. بازدید آنان (اعضای هیئت) با هدف آگاهی از واقعیتهاست؛ چرا که رسانه های غرب، تصویر واقعی از رخدادهای سوریه ارائه نمی‌دهند.

منبع: فارس
برچسب ها: سوریه
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل