کد خبر: ۶۶۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
*27 خرداد 78، کمتر از یکماه قبل از کودتای 18 تیر کنفرانسی در قبرس تحت عنوان "ایران در قرن بیست و یکم، استمرار و تغییر" برگزار شد. این کنفرانس اولین نقطه اتصال شبه رسمی رابطین اصلاحات با مقامات و عوامل اطلاعاتی آمریکا بود.

*از آمریکا شخصیت‌هایی نظیر گری سیک (مشاور امنیت ملی آمریکا)، ریچارد مورفی (معاون وزارت خارجه آمریکا)،  ویلیام میلر (مسئول امور ایران سازمان اطلاعات آمریکا و مدیر بنیاد آمریکایی جستجوی زمینه های مشترک به مرکزیت اورشلیم)، ساموئل هانتینگتون (استراتژیست مشهور آمریکا) حضور داشتند.

*از ایران هم اشخاصی چون ابراهیم یزدی، عزت‌الله سحابی، عمادالدین باقی و ماشاء الله شمس‌الواعظین، علیرضا علوی‌تبار و عباس عبدی، هادی سمتی، ناصر هادیان، حسین بشیریه، اعظم طالقانی،  شهلا شرکت، علی حکمت، شعله سعدی، صالح آبادی، نقیب زاده، سیف زاده، فاضل میبدی و موسوی بجنوردی حضور داشتند.

*گری سیک مدیر تیم عملیات آمریکا در ایران به نمایندگی از برژینسکی- مغر متفکر کودتا-، در این اجلاس نقش بسیار فعالی ایفا می نماید و برخوردهای گرم و صمیمانه او با برخی همچون شمس الواعظین و هادیان موجب تعجب حاضرین در اجلاس می گردد.

*عزت الله سحابی درباره این اجلاس می گوید: «من چیزی که از آن کنفرانس مشاهده کردم این بود که در جلسات علنی و پنل ها هر کس حرف هایی می زد ولی روابط و صحبت های خاصی در اتاق های خصوصی اشخاص صورت می گرفت که از دید دیگران پنهان بود. آقای شمس الواعظین خودشان تعریف کردند که آقای گری سیک... از صحبت های آقایان صالح آبادی و عبدی راضی بوده است. گری سیک در آن زمان مثل دوران انعقاد توافق ژنو و برجام، تحلیلگر نخست روزنامه ها و رسانه های زنجیره ای غربگرایان بود.

*یک لشکر از فعالین سیاسی [که بعضاً از مدیران اسبق و بلندپایه امنیتی نیز بودند] در قبرس با امنیتی ترین چهره های شورای روابط خارجی آمریکا نشستند و سه هفته بعد همان چهره ها در کودتا علیه نظام و دستگاه اطلاعاتی کشور نقش آفرینی کردند و وزیر اطلاعات وقت "علی یونسی" بابت این ماجرا محاکمه نشد!

چرا وزیر اطلاعات وقت محاکمه نشد!

شاید باور نکنید اما یونسی در کنار ربیعی و سرمدی با مشاورت سعید حجاریان با حکم رئیس جمهور وقت ریاست کمیته پیگیری قتل های زنجیره ای را عهده دار شدند و با فراغ بال متن بازجویی ها از همسرِ سعید امامی را مطالعه کردند!

فقط دهه شصت مظلوم نیست! دهه هفتاد کثافت خانه تاریخ ایران است!*منبع  :  کانال تلگرامی مصاف
آدرس : https://t.me/masafiran
آی دی:                masafiran@برچسب ها: ایران
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل