کد خبر: ۶۶۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
یکی از نمایندگان ترکمن عراق اعلام کرد؛
نماینده پارلمان عراق و رئیس حزب «جبهه ترکمن‌های عراق» می‌گوید بغداد به کمک آنکارا درصدد است عناصر تروریستی «حزب کارگران کردستان» را همانند «کروهک منافقین» از خاک عراق بیرون کند.

آرمان پرس l  دولت عراق قصد دارد به حضور عناصر گروه تروریستی «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) در خاک خود پایان دهد.

به نوشته وبگاه «ارم‌نیوز»، «ارشاد صالحی»، نماینده پارلمان عراق و رئیس حزب «الجبهه الترکمانیة» (جبهه ترکمن‌های عراق) امروز (شنبه) با اعلام این خبر گفت که دولت عراق همانگونه که به کمک ایران عناصر گروهک منافقین را بیرون کرد، با همکاری ترکیه طرحی را برای پایان دادن به بحران عناصر پ.ک.ک و اخراج آن‌ها از عراق آماده کرده است.

دولت عراق 2 سال پیش به درخواست ایران آخرین گروه از عناصر تروریستی منافقین را که 280 نفر می‌شود، از پادگان اشرف اخراج کرد و تروریست‌ها به آلبانی منتقل شدند.

«بینالی ایلدیریم»، نخست وزیر ترکیه جمعه (دیروز) در جریان سخنرانی خود گفت که بغداد و آنکارا گام‌های مشترکی علیه عناصر پ.ک.ک در عراق اتخاذ خواهند کرد.

فشار دولت ترکیه علیه عناصر پ.ک.ک و انجام عملیات‌های مکرر علیه آنها در ترکیه از یک سو و ضعف دولت مرکزی عراق در سال‌های گذشته این کشور را به مأمنی برای عناصر حزب کارگران کردستان تبدیل کرده بود.

پ.ک.ک در غیاب نیروهای فدرال عراق، کنترل مناطق شمال عراق از جمله سنجار را به دست گرفته و عناصر خود را با هدف تغییر در بافت جمعیتی به شهر ترکمان‌نشین «کرکوک» منتقل کرده‌ است.

برچسب ها: بغداد ، عراق
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل