کد خبر: ۶۶۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
*«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بیان اینکه «جورج بوش» ایالات متحده را به خاورمیانه کشاند (در سال 2001)، تاکید کرد که 7 تریلیون دلار در منطقه به هدر دادند (تا قبل از روی کار آمدن دولت وی) اما اکنون دولت او 98 درصد از مناطق تحت کنترل داعش را پس گرفته است!

آرمان پرس l  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه اعلام کرد که کره شمالی احتمالا به دنبال صلح با ایالات متحده است. به نقل از فارس؛ وی طی سخنرانی در جمع هواداران جمهوری‌خواهان در ایالت پنسیلوانیا گفت که موشک‌ها از فراز ژاپن عبور می‌کردند اما این کشور کمک بسیاری به ما برای تحریم کره شمالی انجام داد.

ترامپ با ادعای اینکه اگر به خاطر او نبود، المپیک زمستانی کره جنوبی «یک شکست کامل» می‌شد، گفت: «اما اوباما، کلینتون و بوش تمام تلاش خود را انجام دادند اما نتوانستند کاری (درباره کره شمالی) کنند».

وی ضمن بیان اینکه کیم جونگ اون بارها آزمایش هسته‌ای انجام داده، تاکید کرد: «اما او تا زمان دیدار (با من)، دیگر موشک‌هایش را شلیک نخواهد کرد. گمان می‌کنم آنها بخواهند صلح کنند».

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به اینکه مسئله کره شمالی باید حداقل 30 سال پیش حل می‌شد نه اکنون، افزود که گمان می‌کند کره شمالی به دنبال صلح با آنهاست و اکنون باید با «کیم جونگ اون» خوب رفتار کرد.

ترامپ ضمن اشاره به اینکه بسیاری از مردم گمان می‌کردند بین آمریکا و کره شمالی جنگ درخواهد گرفت، توضیح داد: «اما اکنون احتمال دارد که دور یک میز بنشینیم و بزرگترین توافق تاریخ دنیا را رقم بزنیم».

آمریکا معادلِ بودجه 100 سالِ «ایران» در عراق و سوریه وافغانستان هزینه کرده است!
7 تریلیون دلار هزینه جنگی آمریکا در منطقه خاورمیانه و همسایگی ایران!

وی با بیان اینکه «جورج بوش» ایالات متحده را به خاورمیانه کشاند، تاکید کرد که 7 تریلیون دلار در منطقه به هدر دادند اما اکنون دولت او 98 درصد از مناطق تحت کنترل داعش را پس گرفته است.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که دیگر نمی‌تواند شعار «آمریکا را دوباره بزرگ کنیم» سر بدهد زیرا این کار را انجام داده است. اما شعار انتخاباتی او برای سال 2020، «آمریکا را بزرگ نگه داریم» خواهد بود.

وی افزود که از زمان انتخابات (سال قبل) تا کنون 3 میلیون شغل ایجاد کرده و بیشترین کاهش مالیاتی در تاریخ آمریکا را انجام داده است.

ترامپ با اشاره به ورود غیرقانونی مهاجران و پناهجویان از مکزیک به آمریکا، مجددا تاکید کرد که دیوار حائل در مرزهای جنوبی با مکزیک را حتما خواهد ساخت.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل