کد خبر: ۶۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
«برای مردمی که نان شب ندارند، دغدغه‌هایی حتی مانند رفع ‏حصر ‏‏‏کمتر مطرح ‏است، هیچ کس انتظار ندارد کسی که چند جوان بیکار در ‏خانه دارد، اولویت ‏‏اولش ‏رفع حصر باشد».

آرمان پرس روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان «اصلاحات اساسی،رفع فقر است» به نقل از عبدالله نوری نوشت: «برای مردمی که نان شب ندارند، دغدغه‌هایی حتی مانند رفع ‏حصر ‏‏‏کمتر مطرح ‏است، هیچ کس انتظار ندارد کسی که چند جوان بیکار در ‏خانه دارد، اولویت ‏‏اولش ‏رفع حصر باشد».

گفتنی است «عبدالله رمضان‌زاده» سخنگوی دولت اصلاحات در مراسم روز دانشجوی امسال در دانشگاه شریف-۱۸ آذر- گفته بود:«اگر از هزار خانواده اولویت‌هایش را بپرسیم، قطعاً بین رفع حصر و رفع بی‌کاری به رفع مشکل بی‌کاری تأکید می‌کند».

در مرداد سالجاری محمودصادقی-نماینده فراکسیون امید مجلس- در توئیتی که بیشتر به شوخی شبیه بود خواسته اصلی مردم را رفع حصر معرفی کرد. وی در این توئیت نوشته بود: «در اهواز،زاهدان،کرمانشاه، ملایر،همدان،اصفهان،...منتظر بودم از ریزگردها،فقر،بیکاری و...شِکوه کنند اما رفع حصر خواسته اصلی بود».

لازم به ذکر است که بر طبق نظرسنجی اخیر مرکز دولتی ایسپا، ۶۹ درصد شرکت کنندگان، بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار را خواستار شده و پاسخ ۷۴.۸ درصد از شرکت کنندگان به این پرسش که آیا از شرایط اقتصادی رضایت دارید، منفی بوده است.

در نظرسنجی فوق، ۹،۷ درصد آزادی بیان و ۲،۳ درصد رفع حصر را خواسته اصلی شرکت‌کنندگان در تجمعات اعلام کردند.

برچسب ها: عبدالله نوری
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل