کد خبر: ۶۷۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹

آرمان پرس l  روزنامه آفتاب یزد در مطلبی در ویژه نامه نوروزی ۱۳۹۷ نوشت: «همه می دانیم فارغ از اینکه اعتراضات [ دی ماه ۹۶[ منحرف شد، منشأ اعتراضات اقتصادی بود».

گفتنی است روزنامه اعتماد-۳ اسفند ۹۶- در مطلبی نوشته بود: «در خصوص وقایع دی ماه معتقدم این پدیده محصول شکاف اجتماعی است که مهم‌ترین آن شکاف اقتصادی یعنی اعتراض فرودستان، فقرا و افراد کم‌برخوردار نسبت به وضعیت معیشتی و زیستی خود است. وضعیت مالی و زیستی افراد بازداشت‌شده این واقعیت را نشان می‌دهد که آنان به دنبال شغل و معیشت و تأمین حداقل نیازهای اولیه خود هستند».

بهزاد نبوی نیز-۱۹ اسفند ۹۶- در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود: «حوادث یکی، دو ماه اخیر و همچنین مشکلات موجود در کشور، شاید همه طیف‌ها را به فکر وادار کند. حداقل فکر می‌کنم که همه طیف‌ها در وجود مشکلات خیلی مهم در اقتصاد کشور هم نظر باشند و اگر رویدادهای یکی، دو ماه اخیر را ناشی از مشکلات اقتصادی بدانند، ممکن است این موضوع باعث هم‌اندیشی شود».

اعتراف اصلاح طلبان به ریشه اقتصادی اعتراضات دی ماه ۹۶ در حالی است که این طیف در آن برهه، به کلی این مساله را انکار کرده و آن را توطئه‌ای از سوی رقبای انتخاباتی روحانی نامیدند.

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل