کد خبر: ۶۷۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
ترامپ:
رئیس‌جمهور آمریکا با متهم کردن دولت سوریه به حمله شیمیایی به دوما، گفت: سه‌شنبه درباره اقدام علیه سوریه تصمیم خواهند گرفت.

آرمان پرس l «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت امشب یا در مدت زمان کوتاهی به حمله شیمیایی به دوما واکنش نشان خواهیم داد.

ترامپ طی سخنرانی در جلسه‌ای با حضور «مایک پنس» معاون و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی خود در کاخ سفید، تهدید کرد: «حمله شیمیایی در سوریه با قوه قهریه پاسخ داده خواهده شد. امشب یا در مدت زمان کوتاهی درباره آن تصمیم خواهیم گرفت».

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با فرماندهان و مقامات نظامی-امنیتی آمریکا درباره عملیات علیه سوریه خواهد داشت، گفت: «گزینه‌های نظامی وسیعی در سوریه داریم».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن متهم کردن دولت سوریه به حمله شیمیایی در دوما، گفت: «اجازه نمی‌دهیم این اعمال وحشیانه تکرار شود. در حال نزدیک شدن به پاسخ درباره اینکه چه کسی مسئول حمله شیمیایی سوریه است هستیم».

تروریست‌ها در ساعت آغازین یکشنبه با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق حمله کردند. در این حمله نزدیک به 100 نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به حمله علیه شهروندان خود است. همچنین این حمله می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

دولت سوریه همچنین در سال 2013 با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

برچسب ها: دونالد ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل