کد خبر: ۶۷۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
سناتور ارشد آمریکایی:
یک سناتور جنگ طلب و جمهوریخواه آمریکایی به بهانه حمله شیمیایی در «دوما» گفت که واشنگتن باید نیروی هوایی سوریه را از بین برده و پیامی محکم به ایران و روسیه ارسال کند.

آرمان پرس l در حالی که اتهام‌زنی‌ها علیه دمشق درباره حمله شیمیایی در دوما بدون ارائه سند و مدرک ادامه دارد، سناتور ارشد آمریکایی حمله واشنگتن برای از بین بردن نیروی هوایی سوریه به منظور ارسال «پیامی محکم» به ایران، روسیه و کره شمالی را خواستار شد.

«لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه به شبکه «فاکس نیوز» گفت: «رئیس‌جمهور (دونالد ترامپ) گفته که رژیم اسد بهای سنگینی بابت حمله شیمیایی پرداخت خواهد کرد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که اوضاع چه طور پیش می‌رود. بهای سنگین برای او چه خواهد بود: از بین بردن نیروی هوایی او».

سناتور هم حزبی ترامپ با لحنی جنگ طلبانه ادامه داد: «باید آخرین باری باشد که ما شاهد باشیم نیروی هوایی (بشار) اسد با بمب‌های بشکه‌ای حمله می‌کند. ما توانمندی از بین بردن نیروی هوایی او را داریم و باید از این توانمندی‌مان استفاده کنیم».

قانونگذار ارشد کنگره آمریکا همچنین خواستار ترور رئیس‌جمهور سوریه شد.

گراهام مدعی شد: « به نظر من او(بشار اسد) اکنون در نظر جامعه بین‌المللی، جنایتکار جنگی است. اسد و حلقه نزدیکان به او را باید جنایتکار جنگی دانست و آنها اهداف مشروع نظامی برای هدف قرار دادن هستند. اگر فرصت هدف قرار دادن او وجود داشته باشد، باید این کار انجام شود».

وی بر لزوم ایجاد مناطق امن در داخل سوریه، افزایش حضور و نقش آفرینی کشورهای عربی مخالف دمشق در بحران سوریه و «آموزش مخالفان» به منظور جنگ با دولت سوریه و تغییر دادن شرایط میدانی سوریه به منظور حصول به توافقی بهتر در مذاکرات ژنو تاکید کرد.

سناتور آمریکایی مدعی شد: «ما باید در داخل سوریه، مناطق امن ایجاد کرده و به روس‌ها و ایرانی‌ها و هر آنچه که از رژیم اسد مانده، بگوییم که اگر شماها این خطوط (قرمز) را رد کنید، شما را هدف قرار خواهیم داد تا در نتیجه سوری‌ها بتوانند دوباره متحد شوند و بتوانیم کشورهای عربی را بیشتر در این موضوع دخالت بدهیم، آنها باید منابع مالی بیشتری بپردازند و حضور پررنگتر و بیشتری در سوریه داشته باشند و به سنی‌ها، کردها و عرب‌ها آموزش داده شود تا اسد را هدف قرار دهند تا با تغییر موازنه قدرت در سوریه، بتوانیم به یک توافق صلح بهتر در مذاکرات ژنو برسیم»..

وی در پایان مدعی شد: «جهان در حال تماشای رئیس‌جمهور (آمریکا) است، ایران در حال تماشای رئیس‌جمهور است، روسیه در حال تماشای رئیس‌جمهور است و کره شمالی در حال تماشای رئیس‌جمهور است. این رئیس‌جمهور فرصت آن را دارد که دقیقا نقطه مقابل آنچه اوباما انجام داد را انجام دهد و این پیام محکم را بفرستد: حالا کلانتر جدیدی در شهر حضور دارد».

منبع: فارس
برچسب ها: اسد
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل