کد خبر: ۶۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰

آرمان پرس l روزنامه آفتاب یزد نوشت:

«پیش از این در مرداد ۹۶ و زمانیکه موضوع انتخاب شهردار مطرح بود در آفتاب یزد نوشتیم: "جلسه‌ای میان محمد علی نجفی، حسین مرعشی و محسن هاشمی در منطقه سعادت آباد برگزار شده تا درخصوص شهرداری تهران بحث و تبادل نظر بیشتری صورت گیرد. باید اینطور به ماجرا نگاه کرد که بوی خوشی از جلسه سعادت آباد به مشام نمی‌رسد. اگر طراحی سناریو کارگزاران بر این مبنا باشد که این بار نیز نجفی برای مدتی در مسند شهردار فعالیت کند و بعد از آن به بهانه عارضه قلبی یا هر مورد دیگری با بازتولید داستان میراث فرهنگی، راه بهشت را برای حسین مرعشی یا محسن هاشمی باز کند، بدون شک می‌تواند حیات سیاسی نجفی و مقبولیت او را با صدماتی جدی مواجه سازد و جلسه سعادت آباد را برای همیشه تبدیل به نماد فرصت سوزی اصلاح طلبان کند".

در شورای شهر اول بود که مرتضی الویری با تهدید اعضای شورا پس از ۳۲ ماه مجبور به استعفا شد. الویری گزینه کارگزاران در آن شورا بود. محمد حسن ملک مدنی، استاندار سابق اصفهان و عضو دیگر باند اصفهانی‌های کارگزاران، پس از الویری بر کرسی شهرداری نشست. هرچند او هم بعد از چند ماه کارش به استیضاح کشید تا در نهایت شورای شهر اول منحل شد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:

«حالا به نظر می‌رسد اگر هوشیاری‌های لازم نباشد بار دیگر این موضوع در حال تکرار است. غلامحسین کرباسچی... به نظر می‌رسد بار دیگر در تلاش برای شهردارشدن محسن هاشمی است...در حالی که اوضاع امروز را باید دستپخت کارگزاران دانست اما به نظر می‌رسد آنها طلبکار هم هستند! در این شرایط شورای سیاست گذاری اصلاحات می‌تواند به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در جریان اصلاح طلبی از شکل گیری یک انحراف در این مسیر و مخدوش شدن شرایط برای انتخاب شهردار بعدی جلوگیری کند».

در هفته‌های گذشته اصلاح طلبان با فضاسازی گسترده رسانه‌ای مدعی شدند که نجفی به علت افشاگری درخصوص فساد شهرداری مجبور به استعفا شده است؛ اما برخلاف این فضاسازی دروغین، اختلافات گسترده داخلی میان اصلاح طلبان، یکی از علت‌های اصلی کناره گیری نجفی بوده است.

در روزهای گذشته روزنامه آفتاب یزد در گزارشی با عنوان «بازی دو سر باخت نجفی» نوشته بود: «حزب کارگزاران به عنوان مهمترین حامی نجفی در انتخاب او به عنوان شهردار تهران بعد از آنکه از تقسیم پست‌های شهرداری به نظر ناراضی بود بنا را بر مخالفت با نجفی گذاشت و زیر پای او را خالی کرد تا حالا شهردار تهران دست به دامن شهادت پزشکان شود که بیمار است و نمی‌تواند در بهشت بماند...نکته مهمی که وجود دارد خسارتی است که چنین رفتارهایی به بدنه اصلاح طلبان و اعتماد مردم می زند».

گفتنی است چندی پیش روزنامه شرق در گزارشی با عنوان «دلایل یک استعفا» یکی از دلایل استعفا را مخالفت‌ها و فشارهای چندماهه اخیر از سوی جریان کارگزاران به‌عنوان جریان سیاسی سابق خود نجفی عنوان کرد و نوشته بود: «او پیش‌تر برای رفتن به دولت پیشنهاد شده بود اما همین جریان سیاسی کارگزاران در همراهی با اصلاح‌طلبان او را به‌عنوان گزینه شهردار تهران مطرح کرد و جلو انداخت...او همین چند هفته قبل در گفت‌وگویی با اشاره به فشارهای پیدا و پنهان بر شهرداری تهران صراحتاً گفت:"اما من ایستاده‌ام"، ولی خبر استعفایش را به شکل غیررسمی در شب شلوغ و پرکار چهارشنبه‌سوری پخش کردند و درنهایت روز گذشته اعضای شورا که مدعی شفافیت هستند، بعد از سکوت و دورزدن و فرار از رسانه‌ها، بالاخره خبر را تأیید کردند».

تنها عملکردی که می‌توان برای نجفی بیان کرد، حاشیه‌سازی و پرونده‌سازی برای مدیریت قبلی شهرداری تهران بوده و مسلماً این عملکرد شورای شهر و شهردار منتخبش که با هزار وعده و وعید و یا هیاهو رأی مردم تهران را گرفتند نمی‌تواند برای مردم قانع‌کننده باشد، خصوصاً اینکه این جماعت پرهیاهو قالیباف را به ناکارآمدی متهم می‌کردند و مدعی بودند با حضور یک شهردار کارآمد اصلاح‌طلب مشکلات کلانشهر تهران از ترافیک و ... حل خواهد شد. 

برچسب ها: آفتاب یزد ، تهران
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل