کد خبر: ۶۷۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ به‌دنبال حملاتی شدیدتر از سال گذشته به سوریه است، اما در عین حال به‌دنبال این است که نقش‌آفرینی نظامیان کشورش محدودتر شود، آن‌هم در عملیاتی که چندان دامنه‌دار و مداوم نباشند.
آرمان پرس l نشریه نیویورک‌تایمز در مطلبی با اشاره به نشست اخیر دونالد ترامپ با فرماندهان نظامی ارشد این کشور برای بررسی گزینه‌های حمله نظامی علیه سوریه، به‌نقل از میشل فلورنی، معاون وزیر دفاع آمریکا در دوران اوباما نوشت:‌ «در این نشست بر سر تمایل به انجام کاری بزرگتر از گذشته تنشی وجود داشت و تمایل واضح رئیس جمهوری عدم ورود به عملیات مداوم و دامنه‌دار است». وی افزود که آن‌ها احتمالاً «توانسته‌اند یک عملیات بزرگ یک‌باره و یا سلسله‌حملات کوچکتری را طراحی [و برنامه‌ریزی] کنند».

دیوید گوردون، مدیر تدوین سیاست‌های وزارت خارجه آمریکا در زمان جورج بوش پدر می‌گوید که ترامپ تقریباً مطمئناً به‌دنبال «تنبیه» شدیدتر اسد است، در حالی که مشارکت آمریکا را محدودتر کند.

به‌گفته گوردون، «آنچه احتمالاً آنها به‌دنبالش هستند این است: "چه‌چیزی را می‌توانیم نابود کنیم که این فرد [بشار اسد] را تضعیف کند؟"». به‌گفته وی، ترامپ باید کاری فراتر از مرتبه قبلی انجام دهد و «فکر می‌کنم [ترامپ] می‌خواهد قابلیت‌های آن‌ها [سوریه] را مختل کند. اما فکر می‌کنم این [حمله] اساساً یک [حمله] یک‌باره باشد، شاید در دو موج یا چیزی شبیه آن باشد، اما فکر نمی‌کنم که واکنشی [حمله‌ای] مداوم باشد».

این نشریه آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود نوشت که اعزام بمب‌افکن‌ها و جت‌های جنگنده با خلبانان آمریکایی و فرانسوی برای حمله به پایگاه‌های هوایی سوریه یا دیگر تأسیسات نظامی امری پرریسک است، زیرا اگر یک خلبان کشته شود، نزاع عمیق‌تر می‌شود، به همین خاطر است که ترامپ به‌دنبال استفاده از همان نوع حملاتی است که سال گذشته با استفاده از ناوشکن‌های خود انجام داد و 59 موشک کروز تاماهاوک را به‌سوی پایگاه هوایی الشعیرات سوریه شلیک کرد.

منبع: تسنیم
برچسب ها: ترامپ ، آمریکا
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل