کد خبر: ۶۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
پاکسازی‌های بولتون در تیم امنیت ملی آمریکا ادامه دارد و در راستای آن، سومین نفر هم که مشاور امور راهبردی و از اعضای حلقه اولیه یاران ترامپ بود، استعفا کرد.

آرمان پرس l در ادامه استعفاهای سریالی حلقه اولیه یاران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «نادیا شادلو» معاون مشاور امنیت ملی در امور استراتژیک هم از سمت خود استعفا داد و گفته که تا پایان ماه جاری میلادی، از کاخ سفید خارج می‌شود.

شادلو سومین نفر از تیم امنیت ملی آمریکاست که در روزهای اخیر و پس از تکیه زدن «جان بولتون» بر مسند مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا، استعفا می‌دهند یا اخراج می‌شوند.

آنطور که سی. ان. ان. گزارش داده، نادیا شادلو مبدع شعار «اولویت با آمریکاست» ترامپ بوده و روز سه‌شنبه پس از نوشته شدن استعفانامه وی، دولت آمریکا از وی به خاطر خدماتش به دولت چهل و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور، قدردانی کرده است.

نادیا شادلو پیش از تقدیم استعفانامه خود به جان بولتون، با وی دیدار می‌کند و می‌گوید که این استعفا، برای باز گذاشتن دست بولتون در چینش نیروهای خود در تیم امنیت ملی آمریکا است.

دیروز هم به ناگاه خبر اخراج «تام باسرت» مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا بر روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت؛ باسرت البته با دستور مستقیم بولتون اخراج شده است.

«مایکل آنتون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم یکشنبه و تحت فشار بولتون استعفا داده بود.

از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید تاکنون، 46 نفر از اعضای تیم وی، یا استعفا داده‌اند و یا اخراج شده‌اند. حتی خود جان بولتون که عامل پاکسازی‌های اخیر در شورای امنیت آمریکاست، سومین نفر است که در کابینه ترامپ، به این سمت مهم منصوب شده است.

منبع: فارس
برچسب ها: دونالد ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل