کد خبر: ۶۷۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶

آرمان پرس l رئیس شورای اروپایی با بیان اینکه چطور بریگزیت موجب خشمگین شدنش می شود، گفت می توان از این تحول به عنوان تاریک ترین لحظه در تاریخ اخیر اروپا یاد کرد. دونالد تاسک همچنین تاکید کرد فکر کردن درباره بریگزیت گاهی اوقات او را عصبی می کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی در دوبلین گفت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تمرکز او را بر انسجام اروپایی بیشتر برهم زد و منجر شد او با از هم پاشیدگی دست و پنجه نرم کند و وارد مرحله کنترل آسیب ها شود.

او در دانشکده حقوق دوبلین به حاضران گفت: بریگزیت را دوست ندارم. در واقع، این دست کم گرفتن است. معتقدم بریگزیت یکی از نارحت کننده ترین لحظات در تاریخ قرن بیست و یکم اروپاست. در حقیقت، گاهی از آن بسیار خشمگین می شوم.

تاسک که سابقا نخست وزیر لهستان بود، افزود: امسال متاسفانه عمدتا درباره بریگزیت خواهد بود. این به معنای آن است که به جای انسجام بیشتر ما در حقیقت با از هم پاشیدگی سر و کار خواهیم داشت. منظورم نوعی روند کنترل آسیب است و تمرکز اصلی من روی حذف یا دست کم کاهش اثرات جانبی مخرب بریگزیت خواهد بود و مساله ایرلند در مرکز توجهاتم قرار دارد.   

تاسک در جلسه پرسش و پاسخ هم گفت "دیدگاه های بزرگ" برای آینده اتحادیه اروپا ندارد اما تاکید کرد مهمترین مساله در سیاسیت تلاش همیشگی برای دستیابی به دست یافتنی ها است. او همچنین هشدار داد، زمان اندکی برای تضعیف و تخریب این ساختار اتحادیه اروپا لازم است.

برچسب ها: بریگزیت
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل